Kierowcy z prawem jazdy kat. B mieli dostać nowe uprawnienia. Niestety, tak się nie stanie

Kierowcy z prawem jazdy kat. B mieli dostać nowe uprawnienia. Niestety, tak się nie stanie

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Wszyscy doskonale pamiętamy, że w 2021 roku kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B mieli otrzymać nowe uprawnienia. Chodzi tutaj o możliwość poruszania się po drogach pojazdami z większą masą całkowitą, niż jest to dotychczas wpisane w prawie jazdy. Niestety, tak się jednak finalnie nie stanie. Cały pomysł okazał się totalną klapą, przez co nie macie co liczyć na dodatkowe uprawnienia.

Kierowcy z prawem jazdy kategorii B mieli dostać nowe uprawnienia. Finalnie nic z tego jednak nie będzie

Polskie Prawo Jazdy

Ministerstwo infrastruktury finalnie postanowiło wycofać się ze zmian, które miały zostać wprowadzone. Mowa tutaj o dodatkowych uprawnieniach dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Chodziło tutaj o to, że tacy kierowcy mogliby prowadzić samochody o dopuszczalnej masie całkowitej do 4,25 t. Finalnie jednak ministerstwo z tego powodu się wycofało. Dlaczego? Według informacji zamieszczonych w serwisie Moto.pl wszystko z powodu „wątpliwości dotyczących wprowadzenia tego rozwiązania”.

Przypomnijmy, że aktualnie kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B mogą poruszać się po drogach pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W tym roku miało to się zmienić pod warunkiem, że samochód będzie miał napęd alternatywny, a sam kierowca będzie posiadał prawo jazdy przez minimum dwa lata. Każda osoba, która spełniałaby taki warunek miałaby mieć możliwość kierowania pojazdami o masie całkowitej do 4,25 tony bez konieczności zdawania nowego egzaminu.

Sami to wymyślili, a później się z tego wycofali. No niestety, będziecie musieli obejść się smakiem

prawo jazdy

Tak się jednak nie stanie, przynajmniej nie teraz. Finalnie ministerstwo doszło do wniosku, że ich własny pomysł jest nie do końca przemyślany, a kierowcy będą musieli obejść się smakiem. No cóż, najbardziej zaboli to oczywiście kierowców samochodów elektrycznych oraz wszystkich alternatywnych napędów. Te auta są bowiem cięższe. No cóż, może jeszcze coś w tym aspekcie się zmieni. Jedno jest jednak pewne – w tym roku nie macie co liczyć na nowe uprawnienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News