Kierowcy pojazdów z silnikiem diesel mają ogromny kłopot! Wszystko przez pandemię w Chinach...

Kierowcy pojazdów z silnikiem diesel mają ogromny kłopot! Wszystko przez pandemię w Chinach...

diesel-dymi

Podaj dalej

Niestety, cena ropy w dalszym ciągu idzie do góry i nic nie wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić. Aktualne notowania ropy zmierzają do zamknięcia bieżącego tygodnia najgorszym wynikiem od początku 2021 roku. Niestety, nie są to optymistyczne informacje dla kierowców.

Masz samochód typu diesel? Niestety, nie mamy dla Ciebie dobrych informacji. Musisz uzbroić się w cierpliwość.

Diesel benzyna ropa wydobycie
fot. freepik.com

Baryłka ropy WTI w przewidywanych dostawach na wrzesień na giełdzie paliw w Nowym Jorku kosztuje 69,18 USD, co jest ceną droższą o 0,2 proc. od tej czwartkowej. Z powodu rozprzestrzeniania się cały czas wariantu Delta grozi nam zatrzymanie globalnego ożywienia popytu na ropę. Ryzyko to jest już widoczne w Chinach. Mamy tak szereg ograniczeń, które mają pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się tego bardzo zaraźliwego wariantu.

Jak informuje serwis Bussiness Insider w dalszym ciągu odwoływane są kolejne loty i przewozy. W Chinach zanotowano w piątek 101 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, co jest największym przyrostem, jeśli chodzi o zakażenia podczas jednej doby od ponad sześciu miesięcy.

Ciekawe ile to wszystko jeszcze będzie się ciągnąć. Póki co jest źle

diesel benzyna w górę

Zdaniem analityków ceny ropy cały czas rosną z powodu niespodziewanego wzrostu zapasów tego surowca w USA. Zapasy ropy w ubiegłym tygodniu miały wzrosnąć o 3,6 mln baryłek. Zobaczymy jak sytuacja wyglądać będzie w kolejnych tygodniach, ale póki co nie jest najlepiej. Przekłada się to też oczywiście na ceny dla kierowców, którzy od dłuższego czasu płacą krocie na stacjach benzynowych.

źródło: Business Insider

Przeczytaj również