Kierowcy o tym nie wiedzą i tracą prawo jazdy! Zapomnisz o tym? Dostaniesz aż 12 punktów karnych!

Kierowcy w trakcie jazdy często zapominają o niektórych przepisach ruchu drogowego. A to potem kończy się dla nich kiepsko, bowiem za nieprzestrzeganie poszczególnych zapisów grożą drakońskie kary. O czym często zapominamy? Na co trzeba zwrócić uwagę, by później nie martwić się o przekroczenie liczby dopuszczalnych punktów karnych i stratę prawa jazdy? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

senior seniorzy prawo jazdy badanie badania
Podaj dalej

Kierowcy o tym nie wiedzą i masowo tracą prawo jazdy. Przepisy jasno o tym mówią

Polskie Prawo Jazdy

Kierowcy w trakcie jazdy samochodem często rozmawiają przez telefon osobowy. Jest to oczywiście niebezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Polskie przepisy jasno bowiem zabraniają rozmawiania przez telefon w trakcie jazdy. Kierowcy w takich przypadkach mogą bowiem nie zauważyć zmiany sytuacji w ruchu drogowym, poszczególnych znaków czy też innych uczestników ruchu drogowego. Wielu z nas o tym zapomina, a kary są bardzo surowe. Jak bardzo?

Od 17 września 2022 roku kara za używanie telefonu podczas jazdy wynosi 500 złotych plus aż 12 punktów karnych. W przypadku dwukrotnego popełnienia tego wykroczenia, można zatem być już bardzo blisko utraty prawa jazdy. Warto zatem o tym pamiętać, by później nie było zaskoczenia. A kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż przez rok mają limit punktów wynoszący 20 punktów – dwa takie wykroczenia oznaczają zatem dla nich utratę uprawnień.

Kierowcy tracą prawo jazdy za rozmawianie przez telefon w samochodzie. Jak ukrócić ten precedens?

Problem używania telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem nadal jest mimo tego bardzo powszechny w naszym kraju. A liczba wypadków z tego tytułu cały czas jest na wysokim poziomie. Warto zatem wyposażyć się w zestaw głośnomówiący, który rozwiąże wasze problemy związane z koniecznością odbycia jakiejś rozmowy podczas prowadzenia samochodu.

Przeczytaj również