Kierowcy nie wiedzą o tym przepisie i masowo łapią mandaty! Musicie być czujni!

Kierowcy nie wiedzą o tym przepisie i masowo łapią mandaty! Musicie być czujni!

Kierowcy nie wiedzą o tym przepisie i masowo łapią mandaty! Musicie być czujni!

Podaj dalej

W ostatnim czasie funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego z starogardzkiej komendy postanowili wypróbować nowy sprzęt, który ma na celu zadbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Mowa tutaj o specjalistycznym dronem, który wyposażony jest w kamerę z 30-krotnym zoomem optycznym, która ma na celu pomoc w monitorowaniu ruchu pieszych w centrum miasta.

Kierowcy zapominają o tym i łapią mandaty. Musicie być czujni

kara mandat grzywna tortura kierowca rodzic
fot. pixabay

Współpraca policji starogardzkiej zbiegła się nieco w czasie z działaniami, które były prowadzone przez NURD na terenie całego województwa, gdzie w ostatnim czasie wyjątkowo kontrolowane jest bezpieczeństwo pieszych i kierowców jednośladów. W trakcie działań nadzorem objęte zostały odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, gdzie ryzyko wypadku jest zdecydowanie największe.

Sprzęt umożliwił policjantom monitorowanie odcinka dróg w miejscach, gdzie skorzystanie z radiowozu mogłoby być niemożliwe. Policjanci dzięki tej „zabawce” mogą nawet z powietrza ujawniać różnego rodzaju wykroczenia i niebezpieczne zachowania, jakie mają miejsce na drogach.

Policja ma nową „zabawkę” i nie zawaha się jej użyć!

benzyna diesel ceny paliw paliwo samochód
fot. pixabay

– To urządzenie jest wyposażone w kamery, które rejestrują popełniane przez kierujących wykroczenia, co pozwala skuteczniej walczyć z osobami, które swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie na drodze. Informacje o sprawcy takiego wykroczenia następnie przekazywane są drogą radiową do patrolu oddalonego o kilkaset metrów, który zatrzymuje i wyciąga konsekwencje od lekceważącego przepisy prawa kierowcy lub pieszego – informuje policja w swoim komunikacie, cytowana przez Moto Fakty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News