Kierowcy nie będą mogli zapłacić za mandat kartą?! Szokujące przepisy!

Kierowcy nie będą mogli zapłacić za mandat kartą?! Szokujące przepisy!

oszustwo na naklejke pod grozba mandatu

Podaj dalej

Funkcjonariusze z wydziałów ruchu drogowego w 2018 roku zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Czy jednak kierowcy mogą w dalszym ciągu płacić za otrzymany mandat karny kartą? Czy muszą jednak sięgać po gotówkę? Wątpliwości w tym temacie rozwiejemy w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat, które mogą wam się przydać w kryzysowych sytuacjach.

Kierowcy nie mogą zapłacić za mandat karny? Te przepisy są szokujące!

Aktualnie istnieją trzy rodzaje mandatów karnych w naszym kraju – jeden po uiszczeniu grzywny bezpośrednio funkcjonariuszowi, kredytowany wydawany za potwierdzeniem odbioru oraz mandat zaoczny, który nakładany jest w przypadku wykroczenia, gdy sprawcy nie zastano na miejscu wykroczenia. Grzywnę można uiścić w formie gotówki lub w formie bezgotówkowej. Mimo tego w dalszym ciągu kartą nie można opłacić mandatu zaocznego, co dla niektórych jest sporym utrudnieniem.

Mandat, który zostanie zapłacony przez kierowców bezgotówkowo staje się prawomocny w przypadku potwierdzenia płatności uzyskanej po jego nałożeniu. Policjanci co ciekawe akceptują też od niedawna formę płatności BLIK, która umożliwia błyskawiczną zapłatę za mandat, który zostanie na nas nałożony.

W jaki sposób wolicie płacić za mandat? Karta czy gotówka?

A wy, w jaki sposób wolicie płacić za otrzymane przez was mandaty? Preferujecie płatność gotówką czy jednak wolicie załatwić sprawę kartą? A może jednak wolicie przeczekać termin zapłaty i później zapłacić przelewem? Dajcie nam znać w komentarzu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News