Kierowcy! Na tej stacji benzynowej zatankujecie paliwo w promocyjnej cenie! Zniesiono tam marżę detaliczną

Kierowcy! Na tej stacji benzynowej zatankujecie paliwo w promocyjnej cenie! Zniesiono tam marżę detaliczną

Kierowcy zapłacą wiecej za paliwo

Podaj dalej

W ostatnim czasie sporo słyszymy o pomocy ze strony rządu w stronę kierowców. Chodzi oczywiście o wysokie ceny paliw. Teraz dotarły do nas kolejne tego typu informacje z Francji. Francuski operator stacji paliw znajdujących się przy supermarketach E.Leclerc postanowił, że do 30 października będzie sprzedawać paliwo po kosztach własnych.

Na tej stacji benzynowej zatankujecie paliwo w promocyjnej cenie! Piękny gest przedsiębiorcy

e10-nowe paliwo uk
Getty Images

To reakcja ze strony francuskiego przedsiębiorcy na coraz to wyższe ceny paliwa. Takie działanie ma też za zadanie pokazanie przede wszystkim francuskim obywatelom, iż za wysokie ceny paliw odpowiadają głównie podatki. Prezes komitetu strategicznego centrów handlowych E.Leclers, Michel-Edouard Leclers w rozmowie ze stacją RTL podkreślił wyraźnie, że wysokie ceny paliwa to tylko i wyłącznie wina rządu.

Leclerc w wyżej wspomniany sposób ma zamiar wywrzeć dodatkową presję na partii rządzącej. Chce, aby rząd obniżył podatki w celu spadku cen paliwa. Póki co bowiem ceny paliwa na całym świecie są bardzo wysokie i z tak wielkimi podwyżkami w historii jeszcze się nie spotkaliśmy. Ciekawe czy taka próba nacisku ze strony przedsiębiorcy będzie miała jakiekolwiek przełożenie na decyzje rządowe.

Ciekawe czy rząd zrobi sobie coś z takiej próby nacisku. Czekamy na rozwój wydarzeń

tankowanie paliwo diesel

Dobrze by było, aby również w naszym kraju ktoś wpadł na podobny pomysł. Bo chyba wszyscy z nami się zgodzicie, że aktualne ceny powyżej sześciu złotych za litr, jeśli chodzi o benzynę i diesla, to gruba przesada. Trzeba zacząć z tym walczyć, ponieważ w przeciwnym razie nic się nie zmieni. A nasze kieszenie z gumy nie są i za coś żyć trzeba.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News