Kierowcy muszą mieć się na baczności! Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

Kierowcy muszą mieć się na baczności! Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

policja kontrola mandat

Podaj dalej

Okres wakacyjny to czas, w którym zawsze można spodziewać się wzmożonych kontroli ze strony policji. Kierowcy tym razem również muszą być gotowi na częstsze wizyty ze strony funkcjonariuszy na drogach, a to oznacza jedno – musicie być czujni, aby uniknąć mandatu.

Kierowcy muszą mieć się na baczności. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w najbliższym czasie

policja ma nowy sposob na kierowców szybko dostaniesz mandat

Z informacji przedstawionych przez komisarza Roberta Opasa z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że policja podczas okresu wakacyjnego zamierza prowadzić wzmożone kontrole na drogach, podczas których sprawdzana będzie trzeźwość oraz prędkość samochodów prowadzonych przez kierowców. Celem akcji policyjnej jest rzecz jasna dbanie o bezpieczeństwo i budowanie świadomości u kierowców.

– Podczas kontroli bardzo często ujawniamy, że pojazdy nie spełniają wymogów technicznych, co realny wpływ na bezpieczeństwo. Ale zdarzają się również przypadki, że policjanci przyjeżdżając na miejsce ujawniają, że kierowcy są pod wpływem alkoholu lub nie są przygotowani do tego, aby taki pojazd prowadzić – tłumaczy rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, cytowany przez serwis Interia.

Nie zostawiajmy w aucie dzieci i zwierząt podczas upałów

mandat policja taryfikator
fot. policja.pl

Ciarka jednocześnie w swojej wypowiedzi zaapelował do wszystkich kierowców, aby ci nie zostawiali dzieci i zwierząt w samochodzie podczas upalnych dni. – Jeżeli zauważymy, że w dniu, kiedy panują wysokie temperatury, zauważymy, że w aucie znajduje się dziecko lub zwierzę, to wpierw sprawdźmy, czy drzwi są zamknięte. Podejdźmy do samochodu, chwyćmy za klamkę i spróbujmy otworzyć drzwi. Jeżeli będą zamknięte, nie mamy możliwości ich otworzyć, krzyknijmy, czy w pobliżu znajduje się osoba, która kierowała tym samochodem. Nie obawiajmy się wybić szyby, działamy w stanie wyższej konieczności, ratując życie lub zdrowie. Polskie prawo przewiduje w takim wypadku zwolnienie od odpowiedzialności za zniszczenie lub uszkodzenie mienia – tłumaczy policjant.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News