Kierowcy, musicie bardzo uważać! Straż miejska wystawia nowe mandaty. Możecie dostać nawet 500 zł kary

Kierowcy, musicie bardzo uważać! Straż miejska wystawia nowe mandaty. Możecie dostać nawet 500 zł kary

straz miejska

Podaj dalej

Straż miejska ma od teraz znacznie większe uprawnienia. Dzięki temu funkcjonariusze tej służby mogą wystawiać kierowcom mandaty, w wysokości nawet do 500 złotych. W jakich sytuacjach? Przede wszystkim podczas zbyt szybkiej jazdy hulajnogą elektryczną po chodniku. Wysokość kary jest jednak dosyć śmieszna, ponieważ wszystko w tej sytuacji zależy od „widzimisię” funkcjonariusza. No, nie napawa nas to zbyt wielkim optymizmem.

Kierowcy muszą bardzo uważać. Straż miejska wystawia nowe mandaty! Możecie dostać nawet 500 złotych kary

straz miejska oraz itd uprawnione do kontroli
foto: Tygodnik bydgoski

Od końca maja bieżącego roku w życie weszły przepisy, które określają zasad ruchu hulajnóg elektrycznych. W przypadku zbyt szybkiej jazdy lub nie ustąpienia pierwszeństwa pieszemu jesteśmy narażeni na otrzymanie mandatu w wysokości nawet do 500 złotych. Jeśli prowadzący odmówi przyjęcia mandatu od razu, sprawa może oczywiście trafić do sądu. Tam jednak jesteśmy nie dość, że narażeni na jeszcze większe koszty, to na dodatek grzywna finalnie może kosztować nas nawet około 5 tysięcy złotych. Niesamowite, ale niestety prawdziwe.

Hulajnogą elektryczną każdy z nas może poruszać się z prędkością taką, jaką porusza się pieszy. Nowe przepisy w sprawie tego typu pojazdów były oczywiście niezbędne, ponieważ w przeszłości obserwowaliśmy zbyt wiele niebezpiecznych zachowań. Mimo tego wydaje się, że nie są one do końca sprecyzowane. Nie wiadomo bowiem w jaki sposób traktować dane przewinienie i na jaki mandat należy się nastawić w przypadku „zbyt szybkiej jazdy”. Pozostawienie tego do interpretacji funkcjonariuszom pozostawia spory zgryz, ponieważ ci często mogą dokonywać swojej oceny w sposób nie do końca obiektywny.

Co o tym sądzicie? Uważacie, że przepisy są dobre, czy przydałaby się jakaś zmiana?

straż miejska

Trudno powiedzieć, jak ten problem zostanie rozwiązany. Póki co sytuacja wygląda tak jak wygląda i trzeba się z tym niestety pogodzić. Mamy wśród naszych czytelników zagorzałych fanów jazdy na hulajnodze elektrycznej? Jeśli tak, to dajcie koniecznie znać co sądzicie o tych przepisach. Na pewno, jak w każdym przypadku, można byłoby coś w nich dopracować, jednak rozstrzał, jeśli chodzi o możliwość dostania danego mandatu wydaje się być naprawdę zbyt duży. Dajcie koniecznie znać co o tym sądzicie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News