Kierowcy mieli na to czas do 31 grudnia. Zapomniałeś o tym obowiązku? Zapłacisz wysoki mandat!

Kierowcy mieli na to czas do 31 grudnia. Zapomniałeś o tym obowiązku? Zapłacisz wysoki mandat!

Kierowcy mieli na to czas do 31 grudnia. Zapomniałeś o tym obowiązku? Zapłacisz wysoki mandat!

Podaj dalej

Zmiany w przepisach to temat, który często spędza sen z powiek polskim kierowcom. Nic dziwnego – jedno niedopatrzenie może okazać się bardzo kosztowne, zwłaszcza w świetle surowego taryfikatora mandatów, jaki aktualnie obowiązuje. Kierowcy mieli czas na dostosowanie się do nowych przepisów do 31 grudnia 2022 roku. Czy wszyscy jednak to zrobili? Kto musi uważać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule.

Kierowcy mieli na to czas do końca roku. Zapomniałeś o tym? Zapłacisz dużą karę!

taxi taksówkarz gdynia gdańsk szpital na zaspie
fot. pixabay

Nowy obowiązek, który wszedł w życie wraz z początkiem 2023 roku dotyczy głównie taksówkarzy, którzy posiadali licencje wydane przed 1 stycznia 2020 roku. Każdy z nich musi obowiązkowo wymienić swój dokument, bowiem zaszły zmiany w prawie dotyczącym wykonywania krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Każdy z taksówkarzy musi mieć nowy wzór dokumentu, co jest obligatoryjne w ich przypadku.

Wymiany należało dokonać na pisemny wniosek w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2022 roku. Jeśli ktoś o tym zapomniał i nadal porusza się taksówką, to po prostu ma nieobowiązujący dokument i w przypadku kontroli naraża się na bardzo poważne problemy. Pamiętajcie, w takim przypadku nie możecie generować dochodów w ramach prowadzonej działalności. Policja szybko może was skontrolować i zapłacicie naprawdę dużą karę.

Zapominalscy muszą skontaktować się z urzędnikami. Nie będą oni jednak zadowoleni

mercedes-w124-diesel-taxi-albania-4
fot. YouTube // DW

Wzory, jeśli chodzi o obowiązkową aktualizację dokumentów są dostępne na stronie miasta, o czym już was informowaliśmy w roku ubiegłym. Jeśli jednak spóźniliście się z ich wysłaniem w ubiegłym roku, musicie skontaktować się z przyległym do siebie organem i ustalić sposób wyrobienia nowego dokumentu. Starymi absolutnie nie możecie się posługiwać, bowiem jest to niezgodne z prawem. Wszystkie informacje na temat nowych licencji utrzymacie u lokalnych urzędników, którzy jednak z pewnością nie będą zadowoleni, że zaspaliście z ich wyrobieniem do końca roku ubiegłego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News