Kierowcy masowo stracą prawo jazdy?! Wchodzi w życie nowy przepis, który pogrąży wielu z nas!

Kierowcy masowo stracą prawo jazdy?! Wchodzi w życie nowy przepis, który pogrąży wielu z nas!

Kierowcy masowo stracą prawo jazdy?! Wchodzi w życie nowy przepis, który pogrąży wielu z nas!

Podaj dalej

Od 17 września w życie wejdzie nowy taryfikator punktów karnych, które wprowadzi spore zmiany dla kierowców, o których warto byście pamiętali. Jednym z nich będzie fakt, że będzie można stracić prawo jazdy za dwukrotne naruszenie zakazu używania telefonu podczas jazdy, co jest sporym „utrudnieniem” dla kierowców, którzy nagminnie łamią tego typu przepisy.

Kierowcy masowo stracą prawo jazdy? Te przepisy to duży problem dla niektórych kierowców!

Już od 17 września zaczną obowiązywać nowe rozporządzenia MSWiA ws. ewidencji kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego. Od teraz w nowym taryfikatorze punktów karnych pojawią się nowe wykroczenia, za które jednorazowo kierowcy będą mogli otrzymać 15 punktów karnych. Kiedy będzie można zostać ukaranym w ten sposób? Przede wszystkim za niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnych. poleceń wydawanych przez policjantów, czy za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

15 punktów otrzymają też osoby kierujące samochodem po spożyciu alkoholu lub substancji niedozwolonych, a także kierowcy, którzy będą poruszali się pod prąd drogą ekspresową lub autostradą.

Kierowcy będą musieli być jeszcze bardziej uważni

zwolnienie kierowców z opłat

– Należy zauważyć, że dotychczasowe zmiany dotyczące wysokości grzywien nakładanych w formie mandatów karnych dotyczyły przede wszystkim najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Podobnie jest w przypadku zmian, które wejdą od w życie 17 września dotyczących m.in. tzw. recydywy – tłumaczy nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, cytowany przez MotoFakty.

– Zmiany związane z większym taryfikatorem mandatów za te wykroczenia weszły w życie od 1 stycznia i przynoszą efekty. W tej chwili mamy do czynienia z bardzo mocnym trendem spadkowym jeżeli chodzi o liczbę ofiar wypadków drogowych. Jeżeli porównamy pierwsze siedem miesięcy tego roku do analogicznego okresu roku ubiegłego to mamy do czynienia z ponad 12 proc. spadkiem ofiar śmiertelnych wypadków drogowych – informuje z kolei wiceminister infrastruktury, Rafał Weber.

Co sądzicie o nowym taryfikatorze? Uważacie, że jego wprowadzenie jest konieczne? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News