Kierowco, zamarzła ci szyba od środka? Ten niezawodny i prosty sposób pozwoli ci ją szybko odmrozić!

Kierowco, zamarzła ci szyba od środka? Ten niezawodny i prosty sposób pozwoli ci ją szybko odmrozić!

Zamarznięta przednia szyba

Podaj dalej

Zamarznięta szyba to prawdziwe utrapienie, zwłaszcza dla kierowców, którzy rano śpieszą się do pracy. Jeśli chodzi o zewnętrzną stronę – nie ma problemu, bierzesz skrobaczkę i jest po sprawie. Niestety zamarznięcie szyby od środka sprawia nam znacznie więcej kłopotów. Jak sobie z tym radzić?

Zamarznięta szyba – jak sobie z nią poradzić?

zamarznięta-szyba-2

Nie znam kierowcy, który nie miał nigdy problemów z zamarznięciem szyby od środka. Dzieje się to bardzo często, a później tworzą nam się nieprzyjemne kałuże na desce rozdzielczej. Jak się tego pozbyć? Najlepiej przede wszystkim położyć najpierw szmatkę na desce rozdzielczej, aby pochłonęła cały szron.

Pamiętaj jednak, aby szmatkę wziąć bezpośrednio z domu. Jeśli weźmiesz taką, która leżała już w samochodzie, może zebrać jeszcze więcej wilgoci. Za każdym razem musisz ją przynosić z domu.

Sprawdź filtr kabinowy

zamarznięta-szyba-poradnik

W przypadku zbyt dużej wilgoci w środku samochodu, szyby bardzo często zamarzają od środka. Jeśli chcesz się z tym uporać na dobre, sprawdź dokładnie swój filtr kabinowy. Jeśli jest zużyty, to właśnie to może być główną przyczyną twoich problemów.

Sprawdź również uszczelki. Jeśli masz je nieszczelne, to szyby bardzo łatwo będą parowały. Uszczelki są zarówno w drzwiach, w dachu, jak i w klapie bagażnika, dlatego sprawdź je dokładnie w każdym miejscu swojego samochodu. Kolejnym rozwiązaniem są również pochłaniacze wilgoci. Kosztują tylko kilka złotych, a zagwarantują ci komfort i spokój w chłodne, zimowe dni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News