Kierowco, zależy ci na długiej żywotności silnika diesla? Spróbuj tych magicznych trików!

Kierowco, zależy ci na długiej żywotności silnika diesla? Spróbuj tych magicznych trików!

Podaj dalej

Diesel pomału odchodzi do lamusa, jednak mimo tego wielu kierowców w dalszym ciągu jest w posiadaniu takiego samochodu. Jak odpowiednio zadbać o silnik diesla, byśmy mogli cieszyć się jego długą żywotnością? O czym musimy pamiętać? O tym poinformujemy was w naszym artykule.

Zobacz na GeekBlog.pl: Nauka znalazła sposób na nadciśnienie? Z pomocą przyszły…żyrafy

Jak dbać o silnik diesla?

Dlaczego silnik Diesla klekocze

Przede wszystkim, aby silnik długo ci posłużył musisz tankować dobre paliwo. Najlepiej tankować je na renomowanych i sprawdzonych stacjach. Unikaj miejsc, gdzie paliwo jest po niskich cenach, a i sama stacja nie wygląda szczególnie na zaufaną. Kolejnym ważnym aspektem jest powolne rozgrzewanie silnika. Jeśli chcesz, by twój silnik posłużył ci na długo daj mu czas na rozgrzanie. Pamiętaj też, by unikać wysokich i zbyt niskich obrotów.

Posiadając samochód z silnikiem diesla staraj się unikać krótkich dystansów. Jak doskonale wiesz, Diesel świetnie sprawdza się przy długich trasach. Przy zbyt częstym podróżowaniu na krótkich odległościach możesz narazić filtr na zapchanie.

Posłuchaj nas, a dobrze na tym wyjdziesz

BMW silnik diesla

Pamiętaj również o tym, by nie gasić silnika zbyt szybko. Dobrze jest, aby rozgrzany silnik popracował na luzie jeszcze pół minuty po tym, jak zakończysz jazdę. Pozwoli ci to na dłuższe cieszenie się ze sprawnie działającej turbosprężarki.

To tylko kilka z podstawowych zasad, jednak gwarantujemy ci – ich przestrzeganie pozwoli ci dłużej cieszyć się z bezproblemowej pracy twojego silnika i całego samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News