Kierowco, Twoje hamulce piszczą? Mamy prosty sposób na ich naprawę!

Kierowco, Twoje hamulce piszczą? Mamy prosty sposób na ich naprawę!

hamulce tarcza zaciski

Podaj dalej

Wielu kierowców zmaga się z problemem piszczących hamulców. Z pewnością nie jest to wymarzony dźwięk, który chcielibyśmy słyszeć na co dzień. Jak jednak temu zaradzić i co najczęściej jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Wbrew pozorom, można go rozwiązać łatwiej niż wielu może się wydawać. Piszczące hamulce nie dają Ci spokoju? Zobacz co zrobić w takiej sytuacji!

Hamulce piszczą – co zrobić w takiej sytuacji? Problem można łatwo rozwiązać!

hamulce-kontrolka

Bardzo często przyczyną pisku, przy hamowaniu jest fakt, iż klocki hamulcowe niedokładnie przylegają do tarczy. To klasyczny i firmowy przykład – często wynika to po prostu z zanieczyszczenia zacisków brudem lub rdzą. Jeśli szybko zidentyfikujecie problem, to nie będzie kłopotu z jego usunięciem. Gorzej, jeśli sprawę zbagatelizujecie, wtedy może być nieco gorzej. W przypadku szybkiego wykrycia problemu wystarczy rozebrać zacisk i po prostu go oczyścić i rozruszać. Wówczas pisk przy hamowaniu powinien szybko zniknąć.

W przypadku jednak, kiedy oczyszczenie i odpowiednie nasmarowanie zacisków nie wystarczy, to problemem może być uszkodzenie zacisków. Wówczas trzeba wymienić je na nowe. Ponadto przyczyną piszczenia hamulców może być zużycie klocków lub tarcz – wówczas należy udać się do mechanika, aby szybko usunąć problem.

Hamulce piszczą – czasami problem jest prostszy do rozwiązania niż się wydaje

hamulce

Niektórzy kierowcy narzekają także na piszczenie hamulców po wymianie klocków i tarcz hamulcowych. Wówczas powodem tego stanu rzeczy może być zamontowanie klocków w nieoczyszczonym zacisku lub zamontowanie klocków niskiej jakości. W takim przypadku należy ponownie udać się do warsztatu i postawić na wysokiej jakości części, które powinny doprowadzić do zakończenia problemu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News