Kierowco! Od lutego nowe ograniczenia ze względu na koronawirusa. Zobacz nowe zasady dla kierowców!

Kierowco! Od lutego nowe ograniczenia ze względu na koronawirusa. Zobacz nowe zasady dla kierowców!

Podaj dalej

Od 1 lutego weszły w życie nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa. Kierowco, zobacz o czym musisz pamiętać w tym miesiącu, koronawirus nadal istnieje!

Uważajcie na parkingach w centrach handlowych

Zmiany dotyczą jak na razie głównie handlu. W lutym otwarte będą mogły być wszystkie sklepy, również w centrach handlowych. Na parkingach trzeba jednak parkować na co drugim miejscu. Oczywiście, jest to trudne do zrealizowania, ale takie aktualnie są zasady.

Kolejną ważną zmianą jest zniesienie godzin dla seniorów. Do lutego obowiązywały one w godzinach 10-12 w sklepach i centrach handlowych. Z pewnością jest to spore ułatwienie dla kierowców, którzy dzięki temu będą mogli wówczas robić zakupy. Co prawda godzina dla seniorów nie obowiązywała na stacjach benzynowych, ale zawsze będziemy mogli udać się np. do Biedronki po płyn do spryskiwaczy czy żarówkę.

Koronawirus – nie musisz mieć maseczki w aucie

maseczka w samochodzie

Po powrocie z zagranicy nie trzeba będzie przechodzić obowiązkowej kwarantanny, jeśli uzyska się negatywny wynik na koronawirusa w ciągu 48 godzin po przekroczeniu granicy.

Pozostałe zasady są bez zmian. Kierowcy i ich pasażerowie nie muszą mieć maseczek w trakcie przebywania w samochodzie, natomiast muszą je nosić w przestrzeni publicznej. Mowa tutaj więc zarówno o parkingach czy myjni samochodowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News