Kierowco, od dzisiaj wchodzą nowe obostrzenia COVID-19. Zmieniło się bardzo dużo, ważne informacje dla kierowców!

Kierowco, od dzisiaj wchodzą nowe obostrzenia COVID-19. Zmieniło się bardzo dużo, ważne informacje dla kierowców!

Podaj dalej

Wczoraj opublikowano pierwsze zmiany w rozporządzeniu dotyczącym obostrzeń związanych z COVID-19. Nowe przepisy spowodują wiele zmian dla kierowców, zwłaszcza dla tych pracujących zagranicą. To niestety nie koniec – rząd planuje już kolejne obostrzenia.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia COVID-19

Kierowcy z tym urządzeniem mają łatwiej
fot. freepik.com

Zgodnie ze zmianami w rozporządzeniu COVID-19 wprowadzona zostaje 10 dniowa kwarantanna obowiązująca po przyjeździe do Polski. Zwolnieni z niej będą jedynie uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, który przekraczają granicę wraz z nimi. Zwolnione z tego obowiązku są także dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym.

Oznacza to, że osoby pracujące zagranicą będą musiały się liczyć z tym, że w przypadku powrotu do kraju będą musiały przejść 10 dniową kwarantannę. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział też, że niebawem można spodziewać się kolejnych obostrzeń. Będę one dotyczyły osób wjeżdżających z Czech i Słowacji. Osoby te przekraczając granice będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19.

Zakaz przyłbic, zamknięte granice?

Oprócz tego rząd ma wprowadzić kategoryczny zakaz noszenia przyłbic. Od teraz jedyną formą ochrony na przestrzeni zewnętrznej mogą być maseczki. Rząd myśli także o częściowym zamknięciu granic. Dzisiaj odbędzie się w tej sprawie specjalna konferencja, na której poznamy więcej szczegółów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News