Kierowco, masz w portfelu taki dokument? Jeśli tak, to prosisz się o duże problemy!

Kierowco, masz w portfelu taki dokument? Jeśli tak, to prosisz się o duże problemy!

Kierowco, masz w portfelu taki dokument? Jeśli tak, to prosisz się o duże problemy!

Podaj dalej

Z informacji przedstawionych przez media wynika, że w ostatnim czasie rośnie problem związany z dokumentami posiadanymi przez kierowców. Masz w swoim portfelu jeden z takich dokumentów? Jeśli tak, to narażasz się mocno na kontrolę ze strony funkcjonariuszy policji!

Masz w portfelu taki dokument? Jeśli tak, to prosisz się o duże kłopoty!

Mowa tutaj rzecz jasna o lewych prawach jazdy, które coraz częściej są wyłapywane przez funkcjonariuszy policji u obywateli innych krajów odwiedzających Polskę, o czym informuje „Rzeczpospolita”. Jedna z policyjnych akcji, która została przeprowadzona w Warszawie na kierowcach taksówek z aplikacji wykazała, że na 189 kierowców aż 12 z nich miało fałszywe dokumenty.

– W tym przypadku do sprawdzenia praw jazdy został użyty specjalistyczny sprzęt, który jest w stanie prześwietlić wszystkie cechy dokumentu i wykryć, czy jest on autentyczny – informuje rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

Cały czas przybywa kierowców z fałszywymi uprawnieniami

Kierowcy muszą wyrobić nowy dokument
fot. stock.adobe.com – Pio Si

„Rzeczpospolita” informuje jednak, że kierowców z fałszywymi dokumentami jest jednak jeszcze więcej. „W marcu było ich 20, w lipcu 28, obecnie o kilka więcej. Sprawcami ataków byli m.in. Gruzini, Uzbecy, Tadżycy, i obywatele Turkmenistanu czy Armenii. Kierowców także tych narodowości (oraz z Łotwy, Litwy i Ukrainy) złapano z +fałszywkami+ w nalocie policji w Warszawie” – podkreśla „Rz”.

A wy spotkaliście się na co dzień z takimi oszustami? Czy jednak takie sytuacje rzadko się zdarzają? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co sądzicie o tym narastającym problemie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News