Kierowco, masz samochód z silnikiem diesel? Niedługo czekają cię nowe, przymusowe opłaty!

Kierowco, masz samochód z silnikiem diesel? Niedługo czekają cię nowe, przymusowe opłaty!

Podaj dalej

Kierowcy posiadający samochód typu diesel w najbliższym czasie muszą się przygotować na spore koszty. Wszystko rzecz jasna przez powracający jak mantra temat dot. stref czystego transportu.

Diesel znowu ma spore problemy

Według rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska przez cztery najbliższe lata największe miasta w Polsce muszą zorganizować u siebie strefy czystego transportu. W nich będą mogły poruszać się tylko i wyłącznie samochody elektryczne, auta napędzane wodorem i samochody spełniające normę Euro 4. Co to oznacza dla samochodów z silnikiem diesel?

Oczywiście kłopoty i dodatkowe opłaty. Samochody, które nie będą spełniały norm, będą mogły poruszać się po „zakazanych” drogach. Jednak za dodatkową opłatą, którą będą musiały opłacić. Wynosić będzie ona każdorazowo około 3 złotych, choć jak na razie nie została podana dokładna co do złotówki kwota, która będzie uznana za tą obowiązującą.

Nic z tym nie zrobimy…

diesel strefa czystego transportu

Pomysł od dłuższego czasu spotkał się z wieloma krytycznymi opiniami. Wydaje się jednak, że nic z tym nie będziemy mogli zrobić, bo prace nad projektem są na bardzo zaawansowanym etapie. No cóż, wydaje się, że znowu kierowcy diesla będą mieli pod górkę…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News