Kierowco, anuluj mandat! Zobacz jak to wygląda od strony prawnej! Masz spore szanse na sukces!

Kierowco, anuluj mandat! Zobacz jak to wygląda od strony prawnej! Masz spore szanse na sukces!

Podaj dalej

Wielu z was o tym nie wie, jednak jeśli dostałeś mandat to możesz go anulować! Zobacz jak to wygląda od strony prawnej i o czym w takiej sytuacji musisz koniecznie pamiętać.

Zegarki lotnicze – funkcjonalność ponad formę

Anuluj mandat! Jak to zrobić?

przewinienie wykroczenie mandat

Jeśli chodzi o anulowanie lub uchylenie otrzymanego mandatu mamy dwie opcje. Pierwsza opcja mówi o tym, że uchylenie mandatu jest możliwe, gdy udowodnimy, że czyn, który popełniliśmy nie był wykroczeniem. Drugą opcją jest wszczęcie postępowania z urzędu. Tutaj musielibyśmy w śledztwie wykazać np. nieprawidłowe działanie lub postępowanie funkcjonariusza w całej sprawie.

Warto jednak pamiętać o ustawowych terminach. Kierowca na złożenie wniosku o uchylenie mandatu do sądu ma 7 dni od momentu uprawomocnienia się kary. Starając się o anulowanie mandatu trzeba jednak pamiętać, że mandat i tak trzeba opłacić. Po prostu w przypadku wygrania sprawy, otrzymamy pieniądze z powrotem na nasze konto.

Zawsze można nie przyjmować mandatu…

mandat kierowca samochod

Pamiętajcie też, że zawsze możecie nie przyjąć mandatu i wtedy sprawa trafi do sądu, gdzie będziecie mieli szansę na udowodnienie swoich racji. Często jest to jednak bardzo trudne, dlatego też każdą sprawę na dobrą sprawę trzeba rozpoznać indywidualnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News