Karta kierowcy zastąpi prawo jazdy?! Szykuje się spora zmiana - wszystko na to wskazuje

Karta kierowcy zastąpi prawo jazdy?! Szykuje się spora zmiana - wszystko na to wskazuje

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Od jakiegoś czasu słyszymy o pomyśle rządowym na temat wprowadzenia karty kierowcy. Sejmowa komisja infrastruktury wczoraj pozytywnie zaopiniowała już poprawkę zgłoszoną przez klub Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowe wymagania będą musiały spełnić zatem ośrodki, które zamierzają prowadzić przez internet zdalne kursy poświęcone kierowcom zawodowym. Co się zmieni i o czym należy pamiętać?

Karta kierowcy zastąpi prawo jazdy? Wiele na to wskazuje! Ale to dobrze, bo wreszcie będzie porządek w papierach

Polskie Prawo Jazdy

Według nowego przepisu, aby dany ośrodek szkolenia w transporcie drogowym mógł prowadzić zajęcia dla kierowców w formie e-learningu, to ten będzie musiał istnieć oraz działać przez co najmniej trzy lata. Przypomnijmy, że zgodnie z tym projektem wszyscy kierowcy zawodowi będą mieli możliwość odbywania kursów kwalifikacyjnych oraz szkoleń okresowych z wykorzystaniem internetu. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i troski o ich bezpieczeństwo.

Ma również zostać wprowadzony nowy dokument, co wydaje się być najpoważniejszą zmianą w tym aspekcie. Mowa tutaj o karcie kwalifikacji kierowcy, która będzie potwierdzała uprawnienia danego kierowcy do wykonywania swojej pracy. Nie będzie to jednak dotyczyło wszystkich kierowców – to rozwiązanie ma zostać wprowadzone dla osób, którym nie można wyrobić prawa jazdy z powodu braku meldunku na terytorium naszego kraju. Projekt wprowadzi też cyfryzację obiegu dokumentów.

Karta kierowcy to bardzo dobry pomysł. Trzeba wreszcie rozwiązać problem z oszustwami wśród kierowców zawodowych

samochód używany cena
fot. freepik.com

Wszystko po to, aby jakość szkolenia kierowców zawodowych poszła do góry. Oprócz tego ma to na celu troskę o ukrócenie podrabiania zaświadczeń oraz nielegalnego skracania. Policja będzie mogła wszystko weryfikować podczas kontroli, dzięki specjalnym regulacjom. Projekt ma też wprowadzić możliwość cofnięcia świadectwa kwalifikacji zawodowej. Jak widzicie, zmiany w tej kwestii szykują się bardzo duże. I bardzo dobrze – trzeba wszystko dokładnie określić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News