Już niedługo zmiana przepisów dotyczących prędkości na autostradzie. Będzie można jechać szybciej!

Już niedługo zmiana przepisów dotyczących prędkości na autostradzie. Będzie można jechać szybciej!

Ogranicznik prędkości obowiązkowy od 2022 r.

Podaj dalej

Już niedługo można spodziewać się sporych zmian, jeśli chodzi o przepisy na autostradzie w jednym z europejskich krajów. Mowa tutaj o Rosji, w której najprawdopodobniej już niedługo będziemy mogli legalnie jeździć 150 kilometrów na godzinę na autostradzie. Władze rosyjskie już pracują nad zmianami w przepisach, które umożliwią szybsze poruszanie się w sposób legalny na tamtejszych autostradach.

Już niedługo zmiana dozwolonej prędkości na autostradach. Póki co na taki krok decyduje się Rosja!

diesel predkosc autostrada

W większości europejskich krajów aktualnie można jeździć na autostradzie z dopuszczalną prędkością wynoszącą 130 kilometrów na godzinę. Jednym z wyjątków jest Polska, gdzie możemy jeździć 140 kilometrów na godzinę oraz Niemcy. Niedługo Rosja także umożliwi mieszkańcom swojego kraju nieco szybsze poruszanie się po autostradach. A wszystko to dzięki nowym przepisom.

Aktualnie w Rosji kierowcy na autostradach mogą jeździć na odcinkach płatnych z prędkością 130 km/h, a na bezpłatnych około 110 km/h. Przepisy teraz jednak mają być zmienione i rosyjskie władze chcą, aby możliwa była jazda na odcinkach płatnych i bezpłatnych z prędkością do 150 kilometrów na godzinę. Decyzja już uzyskała nawet zgodę ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Teraz czekamy na rozwój wydarzeń.

Rosyjskie władze już poparły ten pomysł. Ciekawe, czy inne kraje także zdecydują się na tego typu rozwiązanie

Limity prędkości na autostradach do zmiany

Zdaniem rosyjskich władz nowe prawo nie będzie miało wielkiego wpływu na spadek poziomu bezpieczeństwa. My też tak uważamy, bo raczej wielu kierowców często jeździ nieco szybciej niż jest to dozwolone na autostradach i przeważnie z tego tytułu nie ma zbyt wielkich problemów. Oczywiście, nie ma co też generalizować, ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że zmiana może być dokonana całkiem na plus.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News