Już niedługo pojawi się 247 nowych fotoradarów. Kierowcy, musicie zachować szczególną ostrożność

Już niedługo pojawi się 247 nowych fotoradarów. Kierowcy, musicie zachować szczególną ostrożność

fotoradar-przepisy-mandat

Podaj dalej

Już niedługo szykuje się prawdziwa rewolucja ze strony GITD, jeśli chodzi o fotoradary. Tradycyjne fotoradary, które aktualnie działają mają zostać zastąpione sprzętem z najnowocześniejszymi technologiami. Wszystko po to, aby pomiary były jeszcze bardziej dokładne oraz skuteczne w walce z piratami drogowymi. Kierowcy, musicie mieć się na baczności – idą bowiem duże zmiany!

Nowe fotoradary już niedługo pojawią się na drogach. Czekamy na efekty pracy GITD

fotoradary kierowcy

Aktualnie Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpowiada za dostarczenie na drogi ponad 400 fotoradarów. Większość z nich jest jednak dosyć podstarzała, dlatego też GITD myśli o wprowadzeniu zmian i zakup nowego sprzętu. Decyzja w tej sprawie została już praktycznie podjęta, dlatego też w przyszłym roku można spodziewać się wymiany 100 najstarszych fotoradarów na nowy, bardziej dopasowany do aktualnych standardów sprzęt.

Fotoradary mają zostać zmienione przez cały rok łącznie w 247 miejscach. Wszystko po to, aby kierowcy byli lepiej monitorowali przez istniejące już urządzenia, a które już mają trochę wiosen na karku, przez co nie zawsze są odpowiednio dokładne. Z informacji przedstawionych przez GITD wynika, iż nowy sprzęt będzie o wiele skuteczniejszy, ponieważ będzie mógł rejestrować wykroczenia na kilku pasach ruchu, a także będzie mógł oferować znacznie wyższą rozdzielczość fotografii, co pomoże w identyfikacji kierowców.

Fotoradary będą walczyły z urządzeniami pomocniczymi. Motocykliści muszą mieć się na uwadze

przejazd kolejowy fotoradar fotoradary pkp zmiana przepisów
fot. pixabay

Nowe fotoradary będą także współpracowały z innymi urządzeniami pomocniczymi, z których aktualnie nie korzystano. Mowa tutaj np. o kamerze rejestrującej tył pojazdu, co pomoże w walce z motocyklistami, którzy będą łamali przepisy na drogach. Czekamy z niecierpliwością na wprowadzenie tych zmian i na pełną listę modyfikacji, jaka będzie na nas czekała w nowym roku, jeśli chodzi o nowe fotoradary. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News