Jesteś osobą pracującą? ZUS zapłaci ci nowy dodatek 500 plus. Musisz pamiętać o tych formalnościach

Jesteś osobą pracującą? ZUS zapłaci ci nowy dodatek 500 plus. Musisz pamiętać o tych formalnościach

pieniądze dodatek zus

Podaj dalej

Jesteś osobą pracującą? Jeśli tak, to świetnie. Mamy dla Ciebie dobre informacje – możesz dostać dodatkowe 500 złotych, które na pewno Ci się przydadzą w trudnych czasach. Kto może dokładnie skorzystać z tych pieniędzy i jak się o nie ubiegać? Tego dowiesz się z naszego artykułu, gdzie znajdziesz wszelkie informacje na ten temat!

ZUS zapłaci dodatkowe 500 złotych osobom pracującym? Wiele na to wskazuje!

dodatek home office praca zdalna ekwiwalent rekompensata przepisy pieniądze internet prąd zużycie energii
fot. freepik

Z informacji przedstawionych przez ekspertów można się dowiedzieć, że niebawem zostanie wprowadzony dodatek 500 plus dla osób pracujących. Wsparciem z rządowego programu „Rodzina 500” objęto w sierpniu 2017 roku już niemal 4 mln dzieci do 18 lat. Od początku 2017 roku do kieszeni rodzin z kolei powędrowało już ponad 16 miliardów złotych. Teraz to świadczenie ma zostać rozszerzone, ku uciesze potrzebujących osób.

Mowa tutaj o projekcie 500 plus dla małżeństw, który jest jednak zarezerwowany dla małżonków z dużym stażem. Takie osoby będą mogły liczyć na rządowe wsparcie, które na pewno może okazać się nieocenione w dobie szalejącej inflacji. Dodatkowe pieniądze chciałyby też rodziny, które uważają, że świadczenie 500 plus powinno być zwaloryzowane. Warto bowiem pamiętać, że według wyliczeń centrum im. Adama Smitha koszt wychowania jednego dziecka w Polsce mieści się w okolicach 200 tysięcy złotych, na co wielu rodziców nie stać. Póki co nie wiadomo jednak, czy rząd przeforsuje kolejne formy wsparcia dla tego typu osób.

Koszty życia cały czas idą do góry. Skąd tylko brać na to wszystko pieniądze?

samochód mandat wygląda tablica tablice rejestracyjne rejestracyjna rejestracja
fot. pixabay

Możliwe, że program 500 plus zostanie podniesiony do 700 złotych na jedno dziecko. To póki co jednak tylko plotki. W związku z tym osoby potrzebujące muszą póki co korzystać z innych świadczeń dostępnych na rynku, które ich obejmują. Jest ich całkiem sporo, jednak niektóre z nich skierowane są tylko do określonych grup osób. Warto jednak śledzić strony ZUS-u i być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami – czasami pieniądze można bowiem bardzo łatwo pozyskać, wystarczy być na bieżąco z aktualnymi świadczeniami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News