Jakie marki samochodowe były najczęściej wyszukiwane w Google w 2021? Szokujący wynik!

Jakie marki samochodowe były najczęściej wyszukiwane w Google w 2021? Szokujący wynik!

google google maps street view

Podaj dalej

W ostatnich dniach opublikowano ranking z Google, w którym zobaczyliśmy, jakie marki samochodowe były najczęściej wyszukiwane przez kierowców. Pierwsze miejsce w tym rankingu nieoczekiwanie znalazła Toyota, ponieważ użytkownicy Google, którzy szukali informacji na temat marek poszczególnych pojazdów, najczęściej wpisywali właśnie Toyotę – mowa tutaj o 31 proc. przypadków. Dane dotyczące wyżej wspomnianego rankingu zostały przedstawione przez zagraniczny serwis comparethemarket.com.au.

Jakie marki samochodowe były najczęściej wyszukiwane w Google w poprzednim roku? Nieoczekiwany zwycięzca ze sporą przewagą nad konkurencją

google maps facebook instagram whatsapp awaria
fot. pixabay

Prawie jedna trzecia wszystkich wyszukiwań dotyczących samochodów w ubiegłym roku była poświęcona Toyocie – Toyota była najczęściej wyszukiwana aż w 47 państwach świata, co jest naprawdę bardzo wysokim wynikiem i trochę nieoczekiwanym. Drugie miejsce zajęło BMW, które pierwsze miejsce w wyszukiwaniach otrzymało w 29 krajach. Trzecie miejsce to Mercedes, który może poszczyć się najlepszym wynikiem wyszukiwań wśród 23 krajów. W badaniu wzięto pod uwagę wyszukiwania poszczególnych marek samochodów w 154 krajach na świecie.

Toyota można zatem powiedzieć, że osiągnęła spory sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki wyszukiwań. Nie ma jednak co się temu dziwić – to właśnie japoński producent może pochwalić się wieloma bardzo popularnymi modelami takimi jak RAV4, Corolla czy Camry. Dlatego też taki wysoki wynik tej marki w Google nie powinien nikogo dziwić, choć jednak przewaga nad resztą stawki jest na tyle imponująca, że warto o tym wspomnieć.

Kierowcy chętnie wyszukiwali też samochody sportowe oraz prawdziwe klasyki. A jak to wyglądało w Polsce?

Logo Toyota
Fot. pixabay.com

W wyszukiwarce kierowcy często wyszukiwali także marki innych pojazdów. Mowa tutaj zwłaszcza o kultowych modelach pojazdów takich jak chociażny Hilux czy Land Cruiser. Ponadto dużą popularnością w Google może cieszyć się GR Yaris czy nowe Coupe GR86. Ciekawe jak tego typu dane wyglądały w naszym kraju, bo niestety w rankingu takich danych nie uświadczyliśmy. Ale może pomożecie nam w tym – jakie marki samochodów najbardziej śledziliście w poprzednim roku? Czekamy na wasze komentarze!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News