Jak wykonać demontaż instalacji LPG? To wcale nie takie trudne, a w dzisiejszych czasach coraz więcej z was decyduje się na taki ruch!

Jak wykonać demontaż instalacji LPG? To wcale nie takie trudne, a w dzisiejszych czasach coraz więcej z was decyduje się na taki ruch!

instalacja LPG gaz

Podaj dalej

Demontaż instalacji LPG zazwyczaj jest wykonywany z powodu nieprawidłowej współpracy silnika z autogazem. Wiele osób w ostatnim czasie decyduje się także na wykonanie tego zabiegu z powodu rosnących cen autogazu, które obserwujemy od dłuższego czasu na stacjach benzynowych. W jaki sposób zabrać się za demontaż instalacji LPG w waszym samochodzie? Już wam tłumaczymy!

Jak wykonać demontaż instalacji LPG w samochodzie? To wcale nie takie trudne!

instalacja-lpg
autocentrum

Z informacji przedstawianych przez różne urzędy statystyczne jasno wynika, iż co dziewiąte auto w naszym kraju jest zasilane na LPG. Mimo tego w ostatnim czasie jest spory światowy kryzys, jeśli chodzi o ceny gazu, które cały czas idą do górę. Przez to nie płacimy już za to paliwo około 2 złotych, a prawie 3,50 zł za litr. Wiele osób dlatego też zaczęło się zastanawiać, czy LPG w dalszym ciągu w ogóle się opłaca, jeśli chodzi o codzienne korzystanie z tego paliwa.

Na demontaż instalacji LPG decydujemy się z różnych względów. Nie ma raczej sensu się na tym rozwodzić, tylko lepiej po prostu przejść do konkretów, jak się za to zabrać. Otóż, jeśli chodzi o przeprowadzenie demontażu instalacji LPG, to musimy pamiętać o tym, aby podczas tego zabiegu dokładnie usunąć wszystkie elementy układu i doprowadzenie auta do stanu sprzed instalacji. Koszt demontażu w różnych zakładach wynosi około 500 złotych. Po demontażu zauważycie, że w waszym aucie jest o wiele więcej miejsca w przestrzeni bagażowej. A samo auto również będzie lżejsze o kilkadziesiąt kilogramów.

Koszt demontażu to około 500 złotych. Pamiętajcie jednak, by potem zapisać się na przegląd techniczny

przewody lpg instalacja

Usuwanie LPG nie jest trudnym zabiegiem. Czasami problemy pojawiają się przy wlewie paliwa, ponieważ usunięcie go może spowodować, że będziemy musieli spotkać się z lakiernikiem i malować cały zderzak, gdzie najczęściej pojawia się wlew paliwa. To może spowodować, że cały zabieg będzie nie tylko o wiele bardziej czasochłonny, ale i kosztowny. Po zakończeniu demontażu pamiętajcie, by dokonać przeglądu auta i potwierdzić, że wszystko z waszym pojazdem jest w porządku. Na tym zabiegu zaoszczędzicie, ponieważ przegląd aut z LPG jest droższy niż normalnych pojazdów – kontrola techniczna auta z LPG to koszt 162 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News