Jak w bezpieczny sposób odkleić naklejkę z szyby? Tego sposobu na pewno nie znałeś!

Jak w bezpieczny sposób odkleić naklejkę z szyby? Tego sposobu na pewno nie znałeś!

naklejka_rej

Podaj dalej

Wielu kierowców głowi się często nad tym, w jaki sposób można skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby. Nie jest to proste zadanie, na którym już wielu „zjadło sobie zęby”. My znamy jednak idealny sposób, aby zrobić to szybko i bezpiecznie dla naszego pojazdu. Zobaczcie ten patent i sami przyznajcie, że jest on wyśmienity!

Jak w bezpieczny sposób odkleić naklejkę z szyby? To prostsze, niż Ci się wydaje – poznaj ten patent

jak usunąć naklejkę

Naklejka rejestracyjna dla wielu z nas jest bardzo trudna do usunięcia. Nic dziwnego, ponieważ jest mocno przyklejona. Wszystko dlatego, aby kierowcy „nie kombinowali” i po jej odklejeniu nie chcieli jej przykleić do innego samochodu. Dlatego też demontaż naklejki nie jest łatwy i trzeba mieć na to sprawdzony sposób. Jak to zrobić, aby nie uszkodzić szyby? Na pewno można skorzystać z ostrego narzędzia, na przykład żyletki. Musimy jednak pamiętać o ogromnej ostrożności, jaka musi towarzyszyć takim działaniom. Można się bowiem w prosty sposób kaleczyć lub porysować szybę. Najlepiej podgrzać nalepkę i usunąć ją nożykiem.

Jest też patent, w którym wykorzystywana do tego celu jest suszarka. Przez wielu jest to najprostsza i zarazem najskuteczniejsza metoda. Wystarczy skierować strumień gorącego powietrza na szybę i gdy szyba będzie już gorąca, to możemy łatwo podważyć róg naklejki żyletką. Brzmi banalnie, prawda? Jeśli zostaną po naklejce ślady z kleju, to wystarczy usunąć je za pomocą szmatki nasączonej zmywaczem do paznokci. Można też skorzystać z rozpuszczalnika.

Suszarka w takich tematach jest nieoceniona. Pamiętaj jednak o ostrożności

diesel naklejka na szybie

Sposób z podgrzewaniem jest nieoceniony w takich przypadkach. Wyśmienicie sprawdzi się on również w przypadku innych okoliczności. Pamiętajcie jednak, aby zachować należytą ostrożność, bowiem chwila nieuwagi może doprowadzić do prawdziwej tragedii. I co, nie taki diabeł straszny, jak go malują, prawda? Po tych wskazówkach usunięcie naklejki rejestracyjnej powinno być dla was dziecinnie prostym zadaniem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News