Jak serwisować auto na gwarancji poza ASO? Jest kilka możliwości, by zrobić to sprawnie

Jak serwisować auto na gwarancji poza ASO? Jest kilka możliwości, by zrobić to sprawnie

silnik mechanik serwis freepik

Podaj dalej

Samochody, które mają ważne gwarancje zazwyczaj są serwisowane za pośrednictwem ASO. Nie musimy jednak zawsze korzystać z tej funkcji, która generuje o wiele większe koszty z powodu korzystania z autoryzowanych stacji obsługi. O czym trzeba koniecznie pamiętać, jeśli zdecydujecie się na serwisowanie swojego auta na gwarancji poza ASO? Już wam tłumaczymy, bo jednak wszystko nie jest takie łatwe i klarowne jak może wam się pierwszy rzut oka wydawać!

Jak serwisować auto na gwarancji poza ASO? To nie takie trudne, musicie pamiętać tylko o kilku podstawowych kwestiach!

Wiele osób serwisuje swoje samochody na gwarancji w ASO. Mimo tego jednak warto pamiętać, że tego typu rozwiązania nie należą do najtańszych możliwości. Wielu kierowców zapomina, że serwisować auto poza ASO można nawet podczas trwania gwarancji i bez konieczności martwienia się o utratę ochrony gwarancyjnej. Trzeba jednak pamiętać, że aby to robić trzeba spełnić kilka określonych zasad. Przede wszystkim stacje, w których będziemy chcieli dokonać odpowiednich napraw muszą być wyposażone w odpowiednie sprzęty.

Przy wybieraniu serwisu indywidualnego trzeba pamiętać, by sprawdzić, czy dany serwis posiada możliwość wygenerowania odpowiedniej listy czynności, które są konieczne do wykonania danej naprawy. W przeciwnym razie możemy mieć spory problem i ASO może nam np. odmówić naprawy pojazdu w ramach gwarancji, gdy okaże się, iż przyczyną powstania usterki było serwisowanie auta w sposób nieprawidłowy lub w nieprawidłowym warsztacie. Miejcie to na uwadze, bo w przeciwnym razie możecie obudzić się w niektórych sytuacjach z przysłowiową „ręką w nocniku”.

Możecie znaleźć tańszą alternatywę, ale pamiętajcie też o odpowiednim rozeznaniu się na rynku przed podjęciem decyzji

Jak sami zatem widzicie serwisowanie waszego samochodu na gwarancji nie jest równoznaczne z tym, że za każdym razem musicie umawiać się na wizytę w ASO. Bez problemu możecie znaleźć sobie tańszą alternatywę, ale koniecznym jest, abyście zachowali należyty rozsądek i wszystko dokładnie sprawdzili. W takich przypadkach będziecie mogli być pewni, że nie grozi wam utrata gwarancji, a co za tym idzie strata pieniędzy lub problemy z waszym ukochanym samochodem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News