Inflacja w Polsce wcale nie jest wysoka? Szokujące słowa pani minister! "Nie przesadzajmy, bo nie jest najgorzej"

Inflacja w Polsce wcale nie jest wysoka? Szokujące słowa pani minister! "Nie przesadzajmy, bo nie jest najgorzej"

inflacja wzrost cen (4)

Podaj dalej

Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy. Niezwykle kontrowersyjnej wypowiedzi w rozmowie z „Faktem” udzieliła minister rodziny Marlena Maląg, która podkreśliła, że jej zdaniem aktualny poziom inflacji nie jest bardzo wysoki. Trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę ostatnie podwyżki cen w naszym kraju, zdania wypowiedziane przez minister Maląg są mocno kontrowersyjne.

Inflacja w Polsce nie jest wysoka? Szokująca wypowiedź pani minister! Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy

inflacja wzrost cen
fot. pixabay

Z informacji zaprezentowanych w ostatnim czasie przez Główny Urząd Statystyczny jednoznacznie wynika, iż ceny towarów i usług w naszym kraju w grudniu minionego roku wzrosły prawie o 9 procent. Mimo tego minister Maląg jest zdania, że w gruncie rzeczy nie ma tragedii i poziom inflacji mógłby być wyższy, stąd też nie powinniśmy narzekać na aktualne ceny, jakie czekają na nas w sklepach.

– Inflacja jest wysoka, ale nie aż tak. W efekcie interwencji rządów państw europejskich, ale i nie tylko, zjawisko wyższej inflacji stało się powszechne. Zapewniam jednak, że rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego ma plan uporania się z tym występującym w gospodarkach zjawiskiem i już go wdraża. To nie tylko opracowana Tarcza Antyinflacyjna, której wersja 2.0 będzie procedowana na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, ale również Polski Ład – program inwestycji strategicznych – uważa minister Maląg w rozmowie z „Faktem”.

Tarcza antyinflacyjna 2.0 lekiem na całe zło? Może na początek tak, ale ciekawe jak to będzie wyglądało w późniejszym czasie

inflacja wzrost cen
fot. pixabay

Maląg zwraca uwagę na wprowadzenie tarczy antyinflacyjnej 2.0, która według niej ma być lekiem na całe zło. Ciekawe jednak jak te wszystkie działania rządu odbiją się później na budżecie państwowym i na naszych kieszeniach. Obniżka podatku VAT na paliwo z 23 proc. na 8 proc. brzmi dla kierowców całkiem w porządku, jednak każdy z nas ma gdzieś z tyłu głowy to, co może wydarzyć się później. Dlatego też trudno zrozumieć, jak ktoś może uważać, że poziom inflacji w naszym kraju „nie jest aż tak wysoki”. No cóż, ale już powinniśmy się w sumie przyzwyczaić, że politycy lubią nas zaskoczyć niebanalnymi sformułowaniami…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News