Inflacja w dalszym ciągu jest dużym problemem. Rząd ma jednak nowy pomysł na kolejne obniżki cen?

Inflacja w dalszym ciągu jest dużym problemem. Rząd ma jednak nowy pomysł na kolejne obniżki cen?

inflacja wzrost cen

Podaj dalej

Minister finansów Tadeusz Kościński podczas rozmowy z „Polska The Times” wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji inflacyjnej w naszym kraju. Minister podkreślił, że Budżet Państwa jest w stanie uruchomić spokojnie kolejne tarcze antyinflacyjne, aby Polakom żyło się lepiej w tych niezwykle trudnych ostatnio czasach.

Inflacja w dalszym ciągu atakuje. Jak z tym walczyć?

inflacja wzrost cen
fot. pixabay

– Założyliśmy deficyt na ten rok na poziomie 40 mld zł. Na koniec października mieliśmy nadwyżkę, w wysokości ok. 52 mld zł. Więc przez dwa miesiące — teoretycznie powinniśmy wydać około 90 mld zł. Tego oczywiście nie zrobimy. Tworzymy pewne poduszki finansowe. Chcielibyśmy je wykorzystywać na finansowanie inwestycji, ale gdyby była taka sytuacja, że COVID-19 nie odpuści czy inflacja będzie dalej na wysokim poziomie, to będą pieniądze na pomoc – podkreślił Kościński w rozmowie z „Polska The Times”.

Kościński podczas rozmowy został także zapytany, czy jego zdaniem inflacja jest aktualnie groźniejsza dla obywateli naszego kraju od pandemii COVID-19. Z informacji Kościńskiego wynika, iż wysoki poziom inflacji jest spowodowany dużym kosztem działań, które ratowały naszą gospodarkę w roku ubiegłym. Minister dodaje także, że aktualnie inflacja jest powodowana głównie przez czynniki zewnętrzne, a nie czynniki krajowe.

Rząd ma plany, zobaczymy co z tego wyniknie. Wszystko zweryfikuje czas…

inflacja wzrost cen
fot. pixabay

– Pamiętajmy, że gdybyśmy nie włożyli dużo pieniędzy na rynek, to nasze firmy by bankrutowały i mielibyśmy horrendalne bezrobocie – tłumaczy Kościński i trudno nie przyznać mu racji. Mimo wszystko aktualna sytuacja nie jest zbyt optymistyczna i zobaczymy jak to dalej się wszystko będzie rozwijało…

źródło: Polska The Times

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News