Inflacja jest gorsza niż wojna i pandemia koronawirusa? Obywatele nie mają wątpliwości!

Inflacja jest gorsza niż wojna i pandemia koronawirusa? Obywatele nie mają wątpliwości!

ceny paliwa

Podaj dalej

Rosnące ceny wszelkich produktów cały czas martwią obywateli świata. Wśród nich są też niemieccy konsumenci, którzy uważają, że gwałtownie rosnące ceny są dla nich gorszą informacją niż wojna w Ukrainie oraz pandemia koronawirusa. Co trzeci ankietowany Niemiec obawia się, że z powodu wzrostu cen będzie musiał ograniczyć swój styl życia i gwałtownie zmienić wszelkie swoje nawyki.

Inflacja jest gorsza od wojny w Ukrainie i pandemii koronawirusa? Niestety, wiele na to wskazuje…

inflacja wzrost cen
fot. pixabay

Gwałtownie rosnące ceny cały czas przysparzają mieszkańcom różnych krajów duży ból głowy. Z badania przedstawionego w ostatnich dniach przez amerykańską firmę McKinsey wynika, że prawie 40 procent badanych uważa, że ich największym zmartwieniem jest dzisiaj inflacja. Wojna na Ukrainie została wymieniona przez 34 proc. ankietowanych, z kolei 8 procent badanych martwi się pandemią koronawirusa. Trzech na dziesięciu uczestników badania obawia się, że z powodu wzrostu cen będą musieli ograniczyć swój styl życia.

Ludzie cały czas odczuwają zatem w swoich portfelach wzrost cen wszelkich produktów. Widzą też, że na koniec miesiąca w ich portfelach pozostaje mniej pieniędzy – osoby lepiej zarabiające także ograniczająswoje wydatki. Z badań wynika, że dwie trzecie ankietowanych cały czas wydaje większe pieniądze na żywność oraz benzynę i koszty transportu. Ale nikogo to nie powinno specjalnie dziwić, jeśli spojrzymy na sytuację na rynku.

Badanie jednoznacznie pokazuje, że ludzie ostatnio zmagają się ze sporymi życiowymi problemami…

inflacja wzrost cen
fot. pixabay

Z badania jednoznacznie wynika, że w obliczu rosnących cen niemal dwie trzecie konsumentów zaczęło zmienaić swoje zachowania zakupowe – przechodzą oni na tańsze marki i częściej robią zakupy w różnych dyskontach. Od początku pandemii COVID-19 firma McKinsey regularnie bada nastroje niemieckich konsumentów w ramach przeprowadzanego programu Consumer Sentiment Surveys. W obecnej ankiecie firma przeprowadziła w minionym miesiącu wywiady z ponad tysiącem osób zamieszkujących Niemcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News