Ile w tym roku trzeba czekać na egzamin na prawo jazdy? To chyba jakiś rekord!

Ile w tym roku trzeba czekać na egzamin na prawo jazdy? To chyba jakiś rekord!

wypadek prawo jazdy potrącenie pasy na pasach (3)

Podaj dalej

W ostatnim czasie dużo można było słyszeć na temat długich terminów na egzamin na prawo jazdy w 2022 roku. Ciekawi was zapewne jak teraz sytuacja odnośnie oczekiwania na egzamin wygląda w poszczególnych województwach w naszym kraju. Zapraszamy do zapoznania się z terminami, jakie obowiązują w poszczególnych miastach w Polsce.

Jak długo w tym roku trzeba czekać na egzamin na prawo jazdy? Wcale nie jest tak źle!

egzamin

Póki co wcale nie jest tak najgorzej, jak można było się zastanawiać. W niektórych miastach, takich jak chociażby Białystok można poprawiać egzamin praktyczny nawet w tym samym dniu, w którym zapiszemy się na egzamin. Na egzamin teoretyczny w skali kraju czeka się aktualnie maksymalnie sześć dni, bowiem taki termin obowiązuje aktualnie na terenie Torunia. W Białymstoku, podobnie jak przy okazji egzaminu praktycznego, terminy są praktycznie „od zaraz”.

Jeśli chodzi o egzamin praktyczny to oprócz Białegostoku, stosunkowo krótkie terminy na egzamin praktyczny oferują takie miasta jak Olsztyn czy Toruń. Tragedii nie ma też w Łodzi, Rzeszowie i Lublinie, gdzie spokojnie znajdziecie terminy w najbliższych 10-12 dniach. Nieco dłużej, bowiem dopiero w lutym, wolne terminy dostępne są w takich miastach jak Poznań, Zielona Góra, Gdańsk, Kielce, Wrocław, Kraków i Szczecin, gdzie trzeba czekać od trzech do nawet czterech tygodni na wolny termin na egzamin praktyczny.

Egzamin na prawo jazdy kategorii B – ile trzeba aktualnie czekać, by dostać wolny termin?

koronawirus egzamin na prawo jazdy

Jak sami zatem widzicie kolejki aktualnie wcale nie są takie straszne, jak mogłoby się wydawać. Dane z systemu infocar są całkiem optymistyczne i kierowcy nie muszą aktualnie martwić się jakimiś szalenie długimi terminami na zdanie egzaminu czy to teoretycznego czy praktycznego na prawo jazdy. Dajcie znać, jak to wygląda u was w miejscowościach, by nasz pomiar był jeszcze bardziej miarodajny!

źródło: InfoCar + MotoFakty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News