Ile samochodów w naszym kraju jeździ na LPG? Takich danych na pewno się nie spodziewaliście

Ile samochodów w naszym kraju jeździ na LPG? Takich danych na pewno się nie spodziewaliście

LPG autogaz ceny

Podaj dalej

Z danych przedstawionych przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców jednoznacznie wynika, że na ten moment w naszym kraju jest zarejestrowanych nieco ponad 29 milionów pojazdów. Większość z nich, bowiem ponad 19 milionów stanowią oczywiście samochody osobowe. Zastanawialiśćie się kiedyś ile z nich to benzyniaki, diesle i LPG? Jeśli tak, to w naszym artykule poznacie wiele przydatnych informacji na ten temat!

Ile samochodów w naszym kraju jeździ na LPG? Te dane to jakiś kosmos, nie spodziewaliście się tego!

Diesel, benzyna, LPG znów zdrożeją
fot. stock.adobe.com – Sergey Ryzhov

Z informacji przedstawionych przez serwis Interia wynika, że w Polsce jest aktualnie zarejestrowanych nieco ponad 2,5 miliona samochodów osobowych zasilanych instalacją LPG, co jest wynikiem 13,4 procentowym ze wszystkich zarejestrowanych aut osobowych w naszym kraju. Warto dodać, że jest to ewenement na skalę europejską – w żadnym innym kraju nie ma tak wiele aut zasilanych na instalację gazową, niż u nas! Jedynie Turcja może pochwalić się podobnym wynikiem. To wydarzenie bezprecedensowe!

Średni wiek auta w Polsce na LPG wynosi aktualnie 14,5 roku. W przypadku samochodów zasilanych paliwem LPG średni wiek pojazdu wynosi 17,9 roku. Statystycznie auto z instalacją LPG w naszym kraju pochodzi z 2004 roku, co jednoznacznie pokazuje, że nie są to najnowsze pojazdy, jakie poruszają się po drogach w naszym kraju. Mimo tego kierowcy i tak chętnie stawiają na tego typu samochody i trudno im się dziwić, zwłaszcza patrząc na koszty, jakie można zaoszczędzić, dzięki temu paliwowi.

Co sądzicie na ten temat, jesteście zaskoczeni tymi danymi?

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Średni wiek auta z silnikiem benzynowym wynosi 13 lat i 3 miesiące, jeśli chodzi o pojazdy poruszające się po naszym kraju, natomiast jeśli chodzi o diesle, to tego typu samochody, które jeżdżą po polskich drogach mają średnio 11 lat i 5 miesięcy. Spodziewaliście się tego typu danych, czy jesteście jednak troszeczkę zaskoczeni w tym aspekcie? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach, co sądzicie na ten temat!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News