Ile samochodów elektrycznych jest już w Polsce? Szokująca liczba, spodziewaliście się, że aż tyle?

Ile samochodów elektrycznych jest już w Polsce? Szokująca liczba, spodziewaliście się, że aż tyle?

Samochód elektryczny samochody elektryczne zasięg zima w zimei

Podaj dalej

Poznaliśmy najnowsze dane dotyczące tego, ile samochodów elektrycznych porusza się aktualnie po polskich drogach. Z „Licznika elektromobilności” jednoznacznie wynika, że w Polsce pod koniec lutego po drogach jeździło ponad 42 tysiące samochodów elektrycznych. Od początku roku przybyło ich zatem o 3177, co jest liczbą aż o 71 procent wyższą w porównaniu do roku ubiegłego! Spodziewaliście się aż takiego wzrostu zainteresowania elektrykami? Bo my nie!

Ile samochodów elektrycznych porusza się po polskich drogach? Te liczby dla niektórych mogą być sporym szokiem!

W czwartek Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) wraz z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) poinformowało, że pod koniec lutego 2022 roku na polskich drogach było ponad 42 tysiące samochodów elektrycznych (hybryd plug-in i bateryjnych). 49 proc. z nich to pojazdy elektryczne, natomiast 51 proc. to samochody z hybrydami plug-in. Liczba tych samochodów cały czas się zwiększa od początku tego roku. Czy to zwiastuje nam mocny rozwój elektromobilności w naszym kraju? Wiele na to wskazuje!

Cały czas rośnie również liczba elektrycznych motorowerów i motocykli, która od końca lutego liczy 10,7 tys. sztuk. FLota osobowych i dostawczych aut hybrydowych powiększyła się o 346 tys. modeli. Liczba autobusów elektrycznych z kolei, które poruszają się na terenie naszego kraju wzrosła o 665 sztuk. Z zestawienia wynika też, że cały czas rozwija się infrastruktura punktów ładowania samochodów elektrycznych. Pod koniec lutego mamy już 2034 stacje ładowania pojazdów. Nie jest to w dalszym ciągu zachwycająca liczba, ale cały czas idziemy do przodu.

Coraz więcej osób zgłasza się do programu „Mój elektryk”. I bardzo dobrze, trzeba promować emobilność w naszym kraju!

Cały czas rośnie też liczba osób, które decydują się skorzystać z programu „Mój elektryk”. Dzięki temu samochodów elektrycznych w naszym kraju cały czas przybywa. Ostatnie wyniki rejestracji elektrycznych samochodów jednoznacznie pokazują, że program dofinansowania okazuje się być niezbędny, aby zachęcić kierowców do zakupu elektryków. Zobaczymy jak to będzie wyglądało jednak na dłuższą metę, choć już teraz trzeba przyznać, że rozwój tego sektora widoczny jest gołym okiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News