Ile aktualnie trzeba czekać na nowy samochód? Te pojazdy dostaniesz praktycznie od ręki! [LISTA]

Ile aktualnie trzeba czekać na nowy samochód? Te pojazdy dostaniesz praktycznie od ręki! [LISTA]

dokument kierowca samochod

Podaj dalej

Firma Carsmile opracowała listę samochodów, które można otrzymać najszybciej, przy chęci ich zakupu. Aktualnie na polskim rynku samochodowym dostępnych jest około 50 modeli samochodów, które po zamówieniu powinny zostać wyprodukowane i dostarczone do naszego kraju w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy. O jakich samochodach mowa? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu!

Ile trzeba czekać na nowy samochód? Zobaczcie, które auta dostaniecie praktycznie od ręki

Na liście samochodów, które można najszybciej dostać po ich zamówieniu znalazły się zarówno samochody elektryczne, jak i hybrydy, ale też auta, które posiadają manualną skrzynię biegów.

– Rynek motoryzacyjny działa obecnie w nietypowych warunkach. Na postpandemiczne problemy z produkcją podzespołów, nałożyły się kolejne związane z wojną w Ukrainie. W efekcie znów naruszone zostały łańcuchy dostaw, dodatkowo skoczyły ceny surowców, brakuje wielu elementów wykorzystywanych do produkcji samochodów. A to skutkuje problemami w dostawie aut do Polski i powoduje, że niektóre modele czy wersje wyposażenia są w tej chwili w ogóle niedostępne na krajowym rynku – tłumaczy wiceprezes firmy Carsmile Michał Knitter, cytowany przez Moto Fakty.

Volvo, Renault i Volkswagen na szczycie zestawienia. Jak długo trzeba czekać na nowy samochód?

samochód spalinowy elektryczny ładowarka
fot. freepik.com

Z listy przygotowanej przez firmę Carsmile wynika, że aktualnie około 50 modeli aut osobowych i dostawczych można dostać w możliwie krótkim terminie. Na liście znalazły się m.in. pojazdy Volvo – w ciągu 4-6 miesięcy od zamówienia można dostać bowiem m.in. auta elektryczne wyprodukowane przez tę markę, czyli modele C40 Recharge oraz XC 40 Recharge. Oprócz tego „szybkość” w realizacji zamówienia gwarantuje także Renault, Dacia czy Volkswagen, które oferują swoje modele Spring czy ID.4 oraz ID.5.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News