Hyundai definitywnie zrezygnuje ze sprzedaży silników spalinowych? Szokujące informacje

Hyundai definitywnie zrezygnuje ze sprzedaży silników spalinowych? Szokujące informacje

Hyundai-logo-3

Podaj dalej

W ostatnim czasie w internecie można było spotkać się z informacjami, jakoby Hyundai miał zaprzestać sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Producent postanowił odnieść się do tych plotek i stanowczo zdementował wyżej wspomniane informacje. Nie musicie się martwić – jak na razie Hyundai zgodnie z planem, w dalszym ciągu, będzie wydawał na świat samochody z silnikami spalinowymi.

Hyundai chce zaprzestać sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi? To totalne brednie, nie musicie się tym przejmować!

fot. AF

Informacje na temat tego, jakoby Hyundai miał zaprzestać sprzedaży samochodów spalinowych pojawiały się w koreańskich gazetach Business Korea i The Korea Economic Dailly. Jak jednak widać, informacje te nie były do końca prawdziwe, a sama firma postanowiła uspokoić swoich fanów, że nie ma powodów do obaw. O oficjalnym stanowiku ze strony Hyundaia dane nam było się dowiedzieć z serwisu motor1.com, który zapytał producenta o to, jakie są jego plany na przyszłość.

„Hyundai Motor Group może potwierdzić, że nie wstrzymuje rozwoju swoich silników po niedawnych spekulacjach medialnych. Grupa jest zaangażowana w dostarczanie silnego portfolio układów napędowych klientom na całym świecie, które obejmuje połączenie wysokowydajnych silników spalinowych i silników elektrycznych o zerowej emisji” – można było przeczytać w oficjalnym komunikacie Hyundaia, który jednoznacznie tym samym uciął spekulacje na ten temat.

Hyundai ma ambitne plany na kolejne lata. Póki co jednak nie musicie martwić się o utrudniony dostęp do aut spalinowych

Można zatem powiedzieć, że wyżej wspomniane informacje nie są dla wiernych fanów marki wielkim zaskoczeniem. Pamiętamy przecież bowiem, że w ubiegłym roku Hyundai informował już, że zamierza wprowadzić do sprzedaży tylko i wyłącznie samochody elektryczne dopiero od 2035 roku. Póki co jednak nie musimy się martwić, że w Europie zabraknie aut z silnikami spalinowymi od koreańskiego producenta. Hyundai do 2040 roku planuje sprzedawać tylko i wyłącznie samochody elektryczne na wszystkich kontynentach. Według założeń marki sprzedaż „elektryków” ma być tym samym 80 procentowym dochodem ze sprzedaży wszystkich aut w całym roku. Bardzo ambitne plany, ale patrząc na to, jak skonstruowany jest świat i jakie są plany, nie jest to niemożliwe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News