Gowin ostrzega przed dwucyfrowymi wzrostami cen paliwa. Czy czeka nas prawdziwy kataklizm?!

Gowin ostrzega przed dwucyfrowymi wzrostami cen paliwa. Czy czeka nas prawdziwy kataklizm?!

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny (3)

Podaj dalej

Ceny paliwa oraz wszystkich usług w sklepach cały czas rosną. Sytuacja robi się poważnie, o czym codziennie informują nas media. Lider Porozumienia Jarosław Gowin podczas swojej ostatniej wypowiedzi przyznał, że jeśli rząd nie podejmie nagle jakichś działań ws. wzrostu cen, inflacja wiosną przyszłego roku może być już dwucyfrowa.

Gowin ostrzega przed kolejnymi podwyżkami cen na wiosnę przyszłego roku. Oby nie miał racji…

kobieta plan oszustwo kradzież pieniądze samochód
fot. pixabay

Według informacji przedstawionych przez ekonomistów, o czym informowaliśmy już was w ostatnim czasie, inflacja na początku 2022 roku może wynosić nawet 8 procent. Gowin ostrzega, że wiosną sytuacja może być jeszcze bardziej poważna. – – Globalne ceny gazu wzrosły rok do roku o 600 proc., nawozy azotowe – o 300 proc., a pszenica od czerwca podrożała o 60 proc. – tłumaczy Gowin.

– Pora, by rząd to dostrzegł! – apeluje polityk, który jednocześnie proponuje obniżkę podatku VAT do 20 procent oraz obniżenie akcyzy na benzynę o 70 procent. To bardzo dobre pomysły, ale trudno jednak jest nam sobie wyobrazić, aby rząd je zaakceptował. Wcześniej o obniżenie podatków apelował także Donald Tusk, który chciał wystąpić do KE o zgodę na tymczasowe zwolnienie z podatku VAT w naszym kraju benzyny, energii elektrycznej i gazu.

Kiedy to wszystko się skończy… Nasze portfele z gumy przecież nie są, a jakoś żyć trzeba w tym chorym świecie…

Do tego jednak nie doszło, a my wszyscy musimy mierzyć się z bardzo wysokimi cenami za wszystkie usługi. Pytanie tylko, kiedy to wszystko się skończy. Oby nie zbyt późno, bo nasze portfele z gumy nie są i wszyscy czekamy na jakiś złoty środek w tych trudnych finansowo czasach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News