Fatalne wiadomości dla kierowców LPG! Nowy przepis spowoduje wzrost cen gazu do 3 zł za litr!

Fatalne wiadomości dla kierowców LPG! Nowy przepis spowoduje wzrost cen gazu do 3 zł za litr!

Tankowanie LPG gaz

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że niedługo możemy spodziewać się kolejnych zmian w prawie. Mowa tym razem tutaj o producentach LPG i kierowcach, którzy posiadają samochód jadący na gaz. Szykują się dla was ciężkie dni, niestety.

Fatalne wiadomości dla kierowców LPG! Będziecie płacić o wiele więcej

instalacja LPG gaz

W przypadku rynku LPG zostanie wprowadzony obowiązek zabezpieczenia majątkowego. Już wcześniej były takie pomysły, ale teraz tylko ma zostać to zaostrzone. Firma zajmująca się produkcją gazu musi mieć na koncie zamrożone 10 mln zł. Przepisy, które wprowadzą takie zabezpieczenia majątkowe z pewnością będą miały negatywny skutek na małe i średnie firmy produkujące instalację gazową.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ostatecznie, jak zwykle, najbardziej ucierpią kierowcy. W takiej sytuacji możemy spodziewać się podwyżek ceny gazu. Według prognoz ekspertów LPG już niedługo może przez to kosztować nawet ponad 3 zł za litr. Spowoduje to z pewnością, że mniej osób będzie decydowało się na instalację LPG w swoich samochodach.

Szkoda, że znowu ucierpią na tym kierowcy. Rozumiemy poniekąd czym w tej sytuacji kieruje się rząd, jednak mimo wszystko trudno temu przyklasnąć…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News