Fatalne informacje dla kierowców! Rząd przedłuża lockdown minimum do 18 kwietnia!

Fatalne informacje dla kierowców! Rząd przedłuża lockdown minimum do 18 kwietnia!

Podaj dalej

Rząd poinformował dzisiaj, że dotychczasowe obostrzenia będą obowiązywać minimum do 18 kwietnia. To fatalne informacje dla kierowców i wszystkich mieszkańców naszego kraju. W dalszym ciągu nie będziemy mogli pozwolić sobie bowiem na wiele przyjemności. Lockdown zostaje zatem przedłużony.

Lockdown przedłużony. Fatalne informacje

Rząd zniósł obostrzenia dla kierowców
fot. Adam Guz/KPRM

Przypomnijmy, że aktualne obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. Mowa tutaj m.in. o zamknięciu dużych sklepów meblowych i budowlanych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz zamknięciu przedszkoli.

Z powodu dalszego wzrostu liczby zakażeń COVID-19, rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzeń aż do 18 kwietnia. Tym samym rząd ma nadzieję na zmniejszenie wzrostu zakażeń, który może być spowodowany większą mobilnością obywateli naszego kraju podczas świąt wielkanocnych.

Priorytetem najmłodsi

Minister Adam Niedzielski przyznał, że priorytetem dla rządu jest ponowne otworzenie przedszkoli i szkół dla najmłodszych roczników. Ministerstwo cały czas pracuje nad utworzeniem nowych szpitali tymczasowych, aby osoby zakażone miały możliwość szybkiej hospitalizacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News