Fatalne informacje dla kierowców LPG! Gazprom nie prześle gazu przez Polskę! Ceny skoczą gwałtownie do góry!

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla kierowców samochodów z instalacją LPG. Gazprom w najbliższym czasie nie prześle gazu przez Polskę. Ceny błękitnego paliwa tym samym po raz kolejny pójdą do góry. Można spodziewać się gwałtownych wzrostów cen. Pytanie pozostaje jedno: czy LPG w takim stanie rzeczy będzie jeszcze w ogóle się komuś opłacało?

LPG tankowanie paliwo
Podaj dalej

Fatalne informacje dla kierowców LPG! Ceny gazu znowu pójdą do góry, w końcu zbankrutujemy!

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. pixabay

Jak poinformował dziennik „Kommiersant” w grudniu bieżącego roku przepustowość na tranzyt gazu za pośrednictwem rurociągu Jamał-Europa przebiegającego przez Polskę nie została zarezerwowana. Ceny gazu na całym europejskim rynku pójdą zatem do góry, a już teraz nie jest wesoło. Przypomnijmy, że ceny LPG aktualnie dochodzą prawie do kwoty 3,50 zł za litr tego paliwa.

Zachowanie Gazpromu jest uważane za jeden z najgłówniejszych czynników, jakie mają wpływ na wysokie ceny LPG na stacjach benzynowych. Nie tylko w Polsce, ale i na terenie całej Europy. Według informacji przedstawianych w mediach wynika, że Gazprom specjalnie zdecydował się na podjęcie takich działań. Wszystko po to, aby wymusić na unijnych krajach przyspieszenie decyzji ws. udzielenia zgód na uruchomienie nowego gazociągu Nord Stream 2.

Gazprom robi to wszystko specjalnie. Szkoda, że kosztem nas, kierowców…

fot. pixabay

Nowy gazociąg miałby ominąć Polskę, Białoruś i Ukrainę i maiłby biec z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku. Szkoda tylko, że te działania uderzają bezpośrednio w nas, kierowców. Ciekawe kiedy coś w tej sprawie się wyjaśni, ale jedno jest pewne. W grudniu ceny LPG znowu pójdą gwałtownie do góry. Musicie się na to już przygotować.

Przeczytaj również