Elon Musk postanowił otworzyć się na inne marki! Super gest ze strony Tesli!

Elon Musk postanowił otworzyć się na inne marki! Super gest ze strony Tesli!

Podaj dalej

Elon Musk poinformował, że Tesla jeszcze w bieżącym roku zamierza otworzyć swoją sieć Superchargerów również dla pojazdów elektrycznych wyprodukowanych przez inne marki. Tego się nie spodziewaliśmy, ciekawy gest ze strony Muska. Jak na razie nie znamy jednak więcej szczegółów w tej sprawie i nie znamy zasad, na jakich będzie działać ta współpraca. Z pewnością są to jednak świetne informacje dla fanów elektryków. Tyle na to czekaliście, aż wreszcie macie – teraz nic tylko czekać na więcej szczegółów!

Elon Musk otwiera się na inne marki – to świetna wiadomość dla fanów elektryków! Oby to się sprawdziło

Tesla Superchargery
fot. Tesla

Ładowarki Tesli będą dostępne dla innych aut najpóźniej we wrześniu 2022 roku. Wówczas Tesla dopuści użytkowników innych elektrycznych pojazdów do Superchargerów w Norwegii. Jak na razie trwają spekulacje, jak to będzie wyglądało w innych krajach. Docelowo jednak stacje ładowania mają być ogólnodostępne na całym świecie, co Musk zapowiedział już za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze.

Tesla aktualnie na terenie naszego kraju posiada dziewięć Superchargerów, gdzie każdy może swobodnie i szybko ładować równocześnie kilka pojazdów. Najbardziej imponujący wydaje się być obiekt położony w Lućmierzu, gdzie mamy do dyspozycji aż osiem stanowisk! Część z nich dysponuje najnowszymi modelami V3 o mocy aż 250 kW. To musi robić wrażenie!

Ciekawe jak to będzie wyglądało. Póki co czekamy na więcej szczegółów!

Tesla Supercharger
fot. Tesla

W przypadku gdy Elon Musk udostępni swoje ładowarki producentom również innych samochodów, to wówczas większość modeli posiadająca złącza CCS będzie mogła z nich korzystać. Oczywiście wyjątkiem są auta, które mają port CHAdeMO, czyli takie pojazdy jak chociażby Nissan Leaf czy Mitsubishi-MiEV. Ciekawe kiedy dowiemy się więcej szczegółów w tej sprawie, choć już teraz trzeba przyznać, że plany są bardzo ambitne. Oby tak dalej! A wy co o tym sądzicie? Uważacie, że to jest typowy zabieg marketingowy czy też jednak dobry gest ze strony Elona Muska? Dajcie znać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News