Dzięki rządowej dopłacie kupisz BMW za 142 tysiące, a Volkswagena ID. 3 za 120 tyś! Poznaj cennik!

Dzięki rządowej dopłacie kupisz BMW za 142 tysiące, a Volkswagena ID. 3 za 120 tyś! Poznaj cennik!

The new Volkswagen ID.3

Podaj dalej

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych poinformowało wczoraj, że został już uruchomiony kalkulator dopłat z NFOŚiGW do zakupu samochodów elektrycznych w ramach nowego programu „Mój elektryk”. Dzięki temu w prosty sposób możecie zobaczyć, ile będą kosztowały poszczególne modele samochodów w zależności od kwoty dopłaty.

Dzięki dopłacie kupisz BMW i3 za 142 tysiące złotych

Przypomnijmy, mimo że informowaliśmy już o tym wczoraj, że w ramach programu „Mój elektryk” możliwe jest uzyskanie dopłaty w wysokości ponad 18 tysięcy złotych lub 27 tysięcy złotych, jeśli posiadamy Kartę Dużej Rodziny. Jest jeden haczyk – mianowicie samochód elektryczny, który chcemy kupić z dopłatą może kosztować maksymalnie 225 tysięcy złotych brutto.

Kalkulator umożliwia nam poznanie cen za poszczególne samochody. Na przykład BMW i3, które normalnie kosztuje 169 tysięcy z Kartą Dużej Rodziny wyniesie 142 tysiące, co jest obniżką nawet o 16 procent. Volkswagen ID.3 po dopłacie wyniesie 113 tysięcy, natomiast Hyundai Kona Electric 128 tys. 900 zł. Trzeba przyznać, że takie rabaty mogą zrobić wrażenie i warto z nich korzystać, tym bardziej, jeśli myślicie o zakupu samochodu elektrycznego!

Co o tym myślicie?

A wy co o tym sądzicie? Podoba wam się ten pomysł, czy jednak podchodzicie do tego sceptycznie i wolicie standardowe, spalinowe silniki? Dajcie znać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News