Duże zmiany dla krakowskich kierowców. Czekają was poważne utrudnienia w ruchu!

Duże zmiany dla krakowskich kierowców. Czekają was poważne utrudnienia w ruchu!

Kraków

Podaj dalej

Od poniedziałku 25 kwietnia 2022 roku szykują się poważne utrudnienia w ruchu dla krakowskich kierowców. Mowa tutaj o organizacji ruchu przy ulicy Opolskiej, gdzie zaczynają się kolejne prace związane z budowaniem linii szybkiego tramwaju do Górki Narodowej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Pleszowską aż do momentu kładki dla pieszych, kierujący będą mogli poruszać się tylko po jednym pasie ruchu w każdej ze stron.

Spore zmiany dla krakowskich kierowców. Czeka was spora zmiana w organizacji ruchu

diesel kraków strefa czystego transportu
fot. pixabay

Wszystko dlatego, że wykonawca zaczyna prace związane z budową ściany szczelinowej tunelu na jezdni północnej, przez co zmiana organizacji ruchu jest niezbędna, aby prace mogły być w dalszym ciągu kontynuowane. Kierowcy będą mogli korzystać z jednego pasu ruchu w kierunku Nowej Huty oraz jednego pasu w kierunku Katowic. Organizacja ruchu, która została przez nas powyżej wspomniana będzie obowiązywała do odwołania. Oczywiście, wykonawcy zadeklarowali, że postarają się jak najszybciej wykonać prasę, aby ruch na bardzo popularnej ulicy Opolskiej był nieco udrożniony.

To nie koniec zmian dla kierowców. W kolejnych dniach zostanie wprowadzona zmiana ruchu na skrzyżowaniu Bratysławskiej, Wybickiego i Twardego. Będą kontynuowane tam prace sieciowe i usuwane będą wysepki na środku skrzyżowania. Mimo dużych zmian, jakie zajdą na wspomnianych ulicach, przejezdność skrzyżowania we wszystkich kierunkach ma zostać zachowana. Tak przynajmniej twierdzą wykonawcy. Jak będzie – zweryfikuje czas.

Budowa linii tramwajowych na Górkę Narodową cały czas trwa. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Większość robót będzie prowadzona nocą, a wszystko po to, aby zapewnić jak najlepszą przepustowość w godzinach szczytu. W Krakowie w najbliższym czasie można spodziewać się także rozpoczęcia prac budowlanych na innych odcinkach ruchu, w związku z czym kierowcy muszą założyć spore zmiany. Zmiany zostaną wprowadzone głównie w celu umożliwienia otwarcia linii tramwajowych do Górki Narodowej, a cała inwestycja ma potrwać jeszcze przez kilkanaście najbliższych tygodni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News