Dodatkowe świadczenie dla osób pracujących. Każdy z nas może wypełnić wniosek o duże pieniądze!

Dodatkowe świadczenie dla osób pracujących. Każdy z nas może wypełnić wniosek o duże pieniądze!

pieniądze dodatek zus

Podaj dalej

W ostatnim czasie media są zasypywane informacjami o przeróżnych dodatkach, które miałyby być wdrażane dla wielu Polaków. Wiele wskazuje jednak na to, że niebawem zostanie utworzone nowe świadczenie dla osób pracujących. Dzięki temu Polacy będą mogli dostawać dodatek w wysokości 500 złotych. Otrzymywałyby go osoby zatrudnione na etacie. Jesteście zainteresowani szczegółami tego rządowego projektu? Jeśli tak, to w naszym artykule znajdziecie wszelkie szczegóły na ten temat.

Nowe świadczenie dla osób pracujących w Polsce. Obywatele naszego kraju rzucą się na dodatkowe pieniądze?

bon turystyczny na dziecko świadczenie pieniądze
Pixabay

W ostatnim czasie pojawił się pomysł dodatku dla osób pracujących. Został on potwierdzony przez sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, który potwierdził te doniesienie podczas rozmowy z „Faktem”.

– Przypominam, że oprócz 500 plus są jeszcze korzyści związane z rozliczeniami podatkowymi dotyczącymi rodzin wielodzietnych, obniżeniem podatku PIT z 17 do 12 procent. Oczywiście są propozycje innych rozwiązań, które będą wspierać rodziny, ale bardziej w kontekście uelastycznienia form zatrudnienia, czyli łączenia pracy zawodowej z wychowywaniem dzieci – mówił Stanisław Szwed.

Dodatkowe pieniądze dla Polaków będących na etacie. Co sądzicie o tym projekcie?

dodatek od lipca
fot. freepik

Wielu z was zastanawia się pewnie także, czy niebawem można spodziewać się waloryzacji programu „Rodzina 500 plus”, który istnieje od 2016 roku. Według sondaży aż 71 proc. obywateli naszego kraju uważa, że 500 plus powinno być waloryzowane co roku, aby zniwelować wpływ inflacji na nasze życie. Mamy jednak dla zwolenników tego programu złe wieści – sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk zdementowała te informacje. Dlatego też na razie nie macie co liczyć na podwyższenie waszego świadczenia. Możecie jednak ubiegać się w przyszłości o, jak zostanie wprowadzony, nowy program dofinansowania dla osób pracujących.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News