Dodatkowe pieniądze z ZUS wpływają masowo na konta Polaków! Zobacz czy dostałeś przelew!

Dodatkowe pieniądze z ZUS wpływają masowo na konta Polaków! Zobacz czy dostałeś przelew!

dodatek pieniądze 500+

Podaj dalej

Rozliczenie podatku za miniony rok każdy z nas ma już za sobą. Mimo tego w ostatnim czasie urzędy skarbowe wysyłały do podatników listy polecone. Czy jest jednak faktycznie czego się bać? Czy możecie być spokojni? Chodzi tutaj o dodatkowe pieniądze, zatem warto się tą sprawą zainwestować. O co konkretnie chodzi? Wszystkie szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Dodatkowe pieniądze z ZUS wpłyną na konta Polaków! Masz już dodatkową kasę?

dodatek praca pieniadze Polaków
fot. freepik

Polecone listy ze skarbówki, które trafią w nasze ręce w maju zawierają korektę, która jest korzystna dla podatnika. Dzięki niej na naszym koncie bankowym niedługo pojawi się kilkaset złotych extra zwrotu podatku. Mowa tutaj o zamieszaniu, jakie spowodował Polski Ład w uldze dla klasy średniej, z którą było wiele nieporozumień. Ministerstwo Finansów teraz będzie dokonywało korekty i wielu z nas może otrzymać od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dodatkowe pieniądze.

W przypadku do podatników, którzy nie czekali do 2 maja, ale sami złożyli zeznanie lub zaakceptowali przygotowane w systemie e-PIT przez KAS, procedura związana z podatkiem hipotecznym była cały czas realizowana na bieżąco. Informacja z US o korekcie związanej z hipotetycznym podatkiem ma trafi w ciągu 21 dni od dnia złożenia zeznania. Takie pismo trafi pocztą lub przez e-Urząd Skarbowy. Urząd będzie informował tylko i wyłącznie te osoby, u których wystąpiła różnica. To też istotne.

Kto z was w ostatnim czasie dostał list polecony z ZUS-u?

dodatek pieniądze świadczenie benefit podwyżka internet prąd
pixabay

Czy ktoś z was w ostatnim czasie dostał już list od ZUS-u? Jeśli tak, to dajcie nam znać, ile wynosi różnica na waszą korzyść. Jak sami zatem widzicie, listy od skarbówki nie tylko są zawsze zwiastunem problemów, ale czasem dają nam też sporo pozytywnych informacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News