Dodatkowe pieniądze trafią do Polaków pod koniec wakacji. To już pewne, nie trzeba składać wniosku!

Dodatkowe pieniądze trafią do Polaków pod koniec wakacji. To już pewne, nie trzeba składać wniosku!

oplaty obowiazkowe kary dla kierowcow pieniadze

Podaj dalej

Dodatkowe pieniądze każdemu z nas zawsze się przydadzą, niezależnie od okoliczności. Teraz jednak żyjemy w szczególnie trudnych czasach, gdzie każdy grosz jest na wyciągniecie złota. Rząd postanowił w ostatnim czasie, że czternasta emerytura będzie w związku z tym wypłacana emerytom i rencistom z urzędu, bez konieczności składania wniosków o przyznanie pieniędzy. To z pewnością dobra informacja dla wielu z was.

Dodatkowe pieniądze trafią w ręce Polaków pod koniec wakacji. Nie musicie składać żadnego wniosku

dodatek pieniadze konto
fot. freepik

Czternasta emerytura będzie tym samym świadczeniem, które będzie przyznawane na stałe z urzędu. Projekt ustawy zakłada, że świadczenie w pełnej wysokości będzie wynosiło 1588,44 zł brutto. Emeryturę otrzyma łącznie około 8,3 mln emerytów i rencistów. 5,8 mln z nich otrzyma świadczenie w maksymalnej wysokości. Sejm tym samym podjął decyzję o stałym wprowadzeniu tego świadczenia.

Marlena Maciąg poinformowała, że najprawdopodobniej świadczenie będzie wypłacane pod koniec sierpnia i na początku września, podobnie jak w roku ubiegłym. Ze świadczenia zostanie pobrana składka zdrowotna i zaliczka na podatek dochodowy. Dochody z PIT mają zwiększyć się o ponad 700 mln zł, a wpływy do NFZ o ponad miliard złotych.

Decyzja rządu na pewno ma wielu zwolenników. Kto z was pobiera czternastą emeryturę?

pieniądze kara mandat polisa oc ubezpieczenie brak płaca minimalna
fot. freepik.com – mrshing08

Wielu z was zapewne cieszy się z takiej decyzji rządu. Kto z was pobiera czternastą emeryturę? Dajcie nam znać w komentarzach! Na pewno wasze życie będzie teraz nieco łatwiejsze, z uwagi na dodatkowe pieniądze, które z automatu będą wypłacane wam co roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News