Dodatkowe pieniądze dla Polaków! Dostaniesz nawet 1000 zł miesięcznie, jak masz dzieci

Dodatkowe pieniądze dla Polaków! Dostaniesz nawet 1000 zł miesięcznie, jak masz dzieci

mandat pasy bezpieczeństwa zapięte niezapięte

Podaj dalej

Polacy w ostatnim czasie mogą korzystać z wielu świadczeń, które mają na celu ułatwienie im życia. Jest ich tak dużo, że można się w tym wszystkich pogubić, a teraz dodatkowo możecie ubiegać się o extra pieniądze, jeśli posiadacie dzieci. Jakie konkretnie warunki trzeba spełnić? Co należy zrobić? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Polacy mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Co zrobić, by otrzymać wsparcie finansowe i kto może się starać?

samochód spalinowy elektryczny samochody przepisy unia europejska
fot. freepik

Mowa tutaj o pieniądzach z programu „Mama 4 plus”, o które mogą ubiegać się rodzice obu płci. Panowie muszą jednak spełnić warunek, aby otrzymać dofinansowanie. Pieniądze bowiem należą się ojcom, którzy wychowują co najmniej czwórkę dzieci w przypadku, gdy matka tych dzieci jest nieobecna podczas ich wychowania z powodu śmierci lub porzucenia. Minimalny wiek kwalifikujący do uzyskania pieniędzy to odpowiednio 60 i 65 lat dla kobiet i mężczyzn.

Z komunikatu wydanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynika, że wychowywane dzieci nie muszą być własne. Rodzice zastępczy także mogą ubiegać się o świadczenie z ZUS-u. O pieniądzach mogą jednak zapomnieć wszystkie osoby, które otrzymują co najmniej najniższą emeryturę – takie osoby nie kwalifikują się do otrzymania świadczenia i warto o tym pamiętać, by później nie było niepotrzebnego rozczarowania.

Ile wynosi wysokość świadczenia „Mama 4 plus”?

dodatek pieniądze ciepło gaz
Pixabay

Po waloryzacji świadczeń wysokość świadczenia „Mama 4 plus” jest równa minimalnej kwocie emerytury. Aby uzyskać świadczenie należy złożyć wniosek w lokalnym oddziale ZUS lub przez internet, załączając przy tym oświadczenie o swojej sytuacji materialnej i numery PESEL swoich dzieci. Kto z was będzie ubiegał się o takie świadczenie? Dajcie nam znać w komentarzach, wasza opinia jest dla nas istotna!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News