Dodatkowe 500 złotych dla Polaków, którzy złożą ten wniosek. Czas jest ograniczony

Dodatkowe 500 złotych dla Polaków, którzy złożą ten wniosek. Czas jest ograniczony

pieniądze dodatek zus

Podaj dalej

Dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą, co do tego raczej nikt nie ma wątpliwości. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele dofinansowań, które mają na celu ułatwienie nam życia w tych trudnych czasach. Jak otrzymać dodatkowe pieniądze? Kto może skorzystać z dodatku 500 złotych co miesiąc? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule.

Dodatkowe 500 złotych dla Polaków. Jak uzyskać dodatkowe pieniądze? To wcale nie takie trudne!

dodatek pieniądze emerytura
fot. freepik.com – mrshing08

Wyższe świadczenie to temat rzeka, który interesuje wielu Polaków. Okazuje się jednak, że wyższe świadczenie emerytalne mogą bez większych problemów otrzymać emeryci, którzy ukończyli 65. i 75. Rok życia po spełnieniu odpowiednich warunków. Zazwyczaj mowa tutaj o kwocie 500 złotych, ale w szczególnych przypadkach suma ta może pójść jeszcze bardziej do góry. Jakie konkretnie warunki trzeba spełnić?

Dodatkowe pieniądze są wypłacane przez rząd, który wprowadził świadczenie 500 plus dla wszystkich osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Osoby muszą jednak spełniać określone kryteria przy przeliczeniu swojej emerytury, o czym przypomina serwis gp24.pl:

  • Gdy pojawiły się nowe dokumenty, które mogą być uwzględnione przy ponownym obliczeniu świadczenia.
  • Jeśli po przyznaniu emerytury dana osoba pracowała lub opłacała składki odprowadzane na ubezpieczenie społeczne.
  • Można udokumentować zarobki za lata poprzedzające moment przejścia na emeryturę lub rentę. Dotyczy to również zarobki, które zostały uzyskane po przejściu na świadczenie.

Jak uzyskać dodatkowe pieniądze do swojej emerytury?

doplata pieniadze ZUS
fot. freepik

Seniorzy, którzy złożą odpowiednie wnioski o ponowne przeliczenie swoich emerytur, otrzymają nawet o 100 zł wyższe świadczenie. Emeryci, którzy pracowali z kolei jako strażacy i ratownicy górscy mogą liczyć na dodatkowe 200 złotych. Jak sami zatem widzicie, jest o co walczyć i można zyskać dodatkowe pieniądze, które w dzisiejszych czasach na pewno się przydadzą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News