Dodatek turystyczny w wysokości 700 złotych już działa! Jak dostać pieniądze na wypoczynek? To łatwe!

Dodatek turystyczny w wysokości 700 złotych już działa! Jak dostać pieniądze na wypoczynek? To łatwe!

bon turystyczny wakacje

Podaj dalej

Bon turystyczny podbił serca Polaków w roku ubiegłym i nic w tym dziwnego – kto z nas nie chciałby dostać dodatkowych pieniędzy na wypoczynek. Teraz wprowadzony został inny dodatek turystyczny w wysokości około 700 złotych. O co dokładnie chodzi i jak z niego skorzystać? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Nowy dodatek turystyczny na wypoczynek. Czegoś takiego jeszcze nie było, będziecie zachwyceni

bon turystyczny dzieci wakacje
Freepik

Całkiem niedawno wprowadzony został specjalny dodatek turystyczny. Chodzi tutaj o odpowiednik około 700 złotych. Premier Tajwanu Chen Chien-je ogłosił, że rząd zamierza przyciągnąć w tym roku do swojego kraju 6 mln turystów. Jako zachętę kraj oferuje przekazanie turystom około 700 złotych za przyjazd do ich kraju. Trzeba przyznać, że to niecodzienna forma zachęcania innych osób do odwiedzania kraju, jednak bardzo ciekawa.

– Międzynarodowi turyści, którzy otrzymują 5000 dolarów tajwańskich, nie otrzymają ich, dopóki nie przyjadą – powiedział podczas konferencji dyrektor generalny Biura Turystyki Tajwanu Chang Shi-chung cytowany przez „Taipei Times”, co możemy przeczytać w serwisie money.pl. Minister dodał, że pieniądze mają być przechowywane przez turystów na specjalnie przygotowanych do tego elektronicznych kartach biletowych, które będzie można wykorzystać zarówno do opłacenia sobie wyżywienia, zakwaterowania, jak i innych kosztów pobytu podczas przebywania na terenie Tajwanu. Całkiem niezła opcja, trzeba to sobie jasno powiedzieć.

Rząd zapłaci za wypoczynek. Dodatek turystyczny stanie się prawdziwym hitem?

wakacje sanatorium dofinansowanie
fot. freepik

Tajwan w 2022 roku odwiedziło około 900 tysięcy odwiedzających, a najliczniejszą grupą turystów były osoby z Wietnamu, Japonii i USA. Jest to słaba liczba w porównaniu chociażby do danych z 2019 roku, kiedy to ten kraj był odwiedzany przez 11,8 mln turystów z całego świata. Teraz ten trend ma powrócić, a pomóc ma w tym specjalny dodatek. Uważacie, że to rozwiązanie zda egzamin? Dajcie nam znać w komentarzu, co sądzicie na ten temat – wasza opinia jest dla nas bowiem istotna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News