Darmowe autostrady w całym kraju! Jest luka w systemie, którą kierowcy nagminnie wykorzystują!

Darmowe autostrady w całym kraju! Jest luka w systemie, którą kierowcy nagminnie wykorzystują!

autostrada e-TOLL

Podaj dalej

Wielu kierowców szuka cały czas sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeden z nich opracował nawet system, który umożliwił mu darmowe poruszanie się po autostradach w całym kraju! Mowa tutaj o włoskim emerycie, który skorzystał z pewnych luk w prawie, dzięki czemu sporo zaoszczędził. Wpadł dopiero po dwóch latach, kiedy to do 80-latka odezwali się przedstawiciele prokuratury. O co dokładnie chodzi i na czym polegał ten cały proceder? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Darmowe autostrady w całym kraju?! 80-latek znalazł lukę w systemie!

korki autostrada etoll

80-letni kierowca z Włoch znalazł pewną lukę w systemie, która umożliwiła mu darmowe przejazdy po autostradach. Teraz jednak odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości, który po dwóch latach odkrył proceder, w którym uczestniczył kierowca. 80-latek za darmo podróżował autostradą A1. Gdy musiał jechać w kierunku Rzymu lub Neapolu, zawsze udawał się w podróż po zmroku. Po dotarciu do bramek nie podjeżdżał do okienka, w którym można było pobrać bilet. Wybierał bramki z płatnością zdalną, podjeżdżał do zderzaka pojazdu poprzedzającego i gdy bramka się przed nim otwierała, postanowił przejeżdżać bez wnoszenia płatności. A to spryciarz!

Cwany staruszek z tego Włocha! Ciekawe jak cała sprawa się zakończy przed sądem

Jeden z jego przejazdów nie zakończył się jednak pomyślnie. Firma obsługująca bramki zgłosiła całą sprawę do prokuratury. Ta namierzyła właściciela po numerze rejestracyjnym i dotarła do domu spokojnej starości, w którym na co dzień przebywał 80-latek. Dziadek teraz musi zapłacić mandat w wysokości 4 tysięcy euro. Prokuratura poinformowała, że po wpłaceniu opłat drogowych, umorzy wobec niego postępowanie z uwagi na jego wiek. 80-latek jednak wynajął prawnika i zakomunikował, że nie zamierza w ogóle płacić!

Ciekawe jak cała sprawa się rozstrzygnie, ale jedno jest pewny – cwany staruszek z tego włoskiego kierowcy, nie ma co!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News