Czy to koniec Google Maps? Wiele na to wskazuje! Konkurencja nie śpi, to będzie przełom dla kierowców!

Czy to koniec Google Maps? Wiele na to wskazuje! Konkurencja nie śpi, to będzie przełom dla kierowców!

google maps polska

Podaj dalej

Google Maps cieszy się ogromną popularnością wśród wielu kierowców. Nie wiadomo jednak, czy w przyszłości Google nie będzie musiało uznać wyższości konkurencji. Huawei walczy o szybkie przystosowanie systemu HarmonyOS do rynkowych realiów. Do ich aplikacji z mapami Petal Maps trafiły właśnie nowe, niezwykle pożądane funkcje.

Czy Google Maps zostanie zdetronizowane?

petal maps

System operacyjny Huawei w 2021 roku pojawi się na pierwszych smartfonach. Polacy powinni mieć okazję do przetestowania go już za kilka miesięcy. Mowa oczywiście o HarmonyOS, który będzie wyposażony w specjalną nawigację, która ma za zadanie ułatwić życie kierowcom.

Mapy Petal Maps, o których w ostatnim czasie jest coraz głośniej, mają być alternatywą dla Google Maps. Aplikacja w wersji beta jest już do pobrania w AppGallery. Wrażenia po jej przetestowaniu są całkiem pozytywne, choć wiadomo, że jak na razie jest kilka niedociągnięć.

Petal Maps otrzymuje nowe funkcje, kolejne rzecz jasna w drodze

petal maps 1

Według ostatnich informacji aplikacja Petal Maps otrzymała dwie nowe funkcje. Mowa tutaj o planowaniu tras rowerowych, ich odległości i czasu przejazdu oraz rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Wszystko rzecz jasna w trosce o komfort użytkowników. Huawei poinformował, że to nie koniec zmian i w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych udogodnień. Czy to będzie przełom na rynku nawigacji? Czy Google Maps zostanie zdetronizowane? O tym przekonamy się już w najbliższych miesiącach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News