Czy Rosji uda się obejść unijne sankcje? Mamy oficjalne stanowisko w tej sprawie!

Czy Rosji uda się obejść unijne sankcje? Mamy oficjalne stanowisko w tej sprawie!

Sankcje na Rosję wywołają nie tylko skok cen paliw

Podaj dalej

W ostatnich dniach dużo mówiło się o tym, że Kazachstan może zostać niejako „narzędziem” do obchodzenia sankcji przez naród rosyjski. Przyznał to nawet doradca prezydenta Kazachstanu Timur Sulejmenow. Teraz jednak wszystko się wyprostowało – Kazachstan nie pomoże Rosji w obejściu sankcji i jest to już pewna informacja.

Czy Rosji uda się obejść sankcje unijne? Znamy już oficjalne stanowisko w tej sprawie!

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już od 24 lutego. Od tego czasu tysiące niewinnych osób straciło życie na wskutek wojny. Na Rosję z tego powodu nałożone zostały unijne sankcje, które znacząco utrudniają życie tamtejszym obywatelom. Wydawało się, że Kazachstan będzie chciał pomóc w obejściu sankcji przeciwko Rosji. Teraz okazało się jednak, że nie ma na to szans.

Gospodarki Kazachstanu i Rosji są ze sobą bezpośrednio powiązane, jednak mimo tego Kazachowie zamierzają cały czas kontrolować towary, które są objęte sankcjami. Kazachstan nie chce się narażać i nie chce, aby ich kraj także został objęty sankcjami wraz z tamtejszymi obywatelami. No i to jest dobra i zdrowa postawa, choć trzeba przyznać, że w pewnym momencie mogło się wydawać, że Rosja otrzyma pomoc ze strony tego kraju.

Kazachstan sprzeciwił się Rosji. I bardzo dobrze!

wojna kibic kibice newcastle ukraina rosja mecz paliwo ceny paliw
fot. pixabay

Sulejmenow podkreślił tym samym, że Kazachstan zamierza stanąć po stronie ONZ, jeśli chodzi o sprawę sankcji nałożonych na Rosję. Tym samym stosunki tego kraju z Rosją w sferze gospodarczej, jak i wojskowej nie zostaną przedłużone, aby nie narażać kazachskich obywateli na ewentualne sankcje wtórne. I bardzo dobrze! To jest odpowiedzialna postawa!

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News